به گزارش روابط عمومي فرمانداري مهريز ؛«سید محمد رستگاری» در اولین همایش تجلیل از خیرین بیمارستان‌‏‏ساز که در محل پردیس شکیب مهریز برگزار شد، گفت: خیرین از گذشته تا به امروز با همت خود در توسعه بخش‏‏های درمان، آموزش و پرورش، آموزش عالی، ورزش و همچنین حسینیه‏‏‌ها و مساجد، نقش‏‏آفرینی کرده‏‎‎اند.

وی افزود:مجموعه شکیب که محل برگزاری این همایش است نیز از سوی یکی از خیرین بزرگ شهرستان ساخته و به دانشگاه یزد اهدا شده است.

فرماندار در ادامه خاطرنشان کرد: خیرین بیمارستان‌‌ساز با تلاش و از خودگذشتگی خود باعث ایجاد شرایط مطلوب در بیمارستان مهریز شده‏‏‌‌اند که قطعا در روند سلامت‏‏‌بخشی به بیماران در بخش‏‏‌های مختلف موثر بوده است.

رستگاری گفت: امنیت و سلامت، دو نعمت مهمی است که مورد توصیه دین و ائمه اطهار(ع) است و یک جامعه سالم باید از این نعمات برخوردار باشد.

وی عنوان کرد: از آنجایی که بودجه دولتی محدود و ناکافی است و جوابگوی هزینه‏‏‎ها نیست، خیرین می‌‌توانند با کمک‏‏‌‌های خالصانه خود نقش بزرگی به بخش درمان و سلامت مردم ایفا کنند.

«سید رسول محسن زاده» رییس بیمارستان حضرت فاطمه الزهرا(س) مهریز نیز هدف از برگزاری این همایش را معرفی موفقیت‎‎ ها و آشنایی مردم و مسئولان با نیازهای بیمارستان مهریز و همچنین الگوسازی برای اقشار مختلف به ویژه نوجوانان و جوانان در جهت انجام کارهای خیر و نیکوکاری است.

وی افزود: بیمارستان مهریز از لحاظ ساخت و ساز و فیزیکی و نیز از نظر تجهیزات نیاز به اعتباراتی دارد که با بودجه ناکافی دولتی اتمام و تکمیل آنان میسر نیست لذا کمک ‎‎ های خیرین در این زمینه، روند ساخت و ساز بخش‌‌های ساختمان جدید در طرح توسعه بیمارستان و خرید تجهیزات ضروری که قطعاً به بهبود بحث درمان و افزایش ضریب سلامتی در این شهرستان می‏‏انجامد، می ‎‎ تواند موثر واقع شود.

«عبدالرضا محی الدینی» امام جمعه مهریز نیز با اشاره به بعضی آیات قرآن  کریم از توجه ویژه خداوند به نیکوکاران و محسنین یاد کرد و خاطرنشان کرد: خداوند در قرآن می ‎‎ فرماید؛ کسانی که نماز بر پا می ‎‎ دارند و زکات می‏‏دهند و کارهای خیر می ‎‎ کنند، در واقع خانه قبر خود را به دست خود نورانی و روشن می‏‎کنند و خداوند اجر و ثواب آنان را تضمین کرده است.

وی گفت: خداوند در قرآن می ‎‎ فرماید؛ در کار خیر و احسان  و نیکوکاری عجله کنید و از یکدیگر سبقت بگیرید.

گفتنی است، در این مراسم از خیرینی که در ساخت بخش ‎‎ های بیمارستان مهریز و خرید تجهیزات ضروری کمک کرده بودند با اهدای لوح و تندیس تجلیل شد.