خبر گزاري مهر يزد:

 

02
در هر یک از همایش های علمی یزدشناسی با حضور اساتید و دانشوران استان برگزار می شود که یکی از ابعاد و ویژگی­های خاص یزد مورد بررسی قرار می­گیرد ، این همایش که بیش از ۱۰۰ از فرهیختگان استان ، پیشکسوتان ، علاقمندان به پژوهش های تاریخی و کارشناسان و مهریز شناسان و مهریز دوستان شرکت نموده بودند ، برای اولین بار در سطح شهرستانهای استان به دلیل قدمت فرهنگی و تاریخی مهریز نسبت به سایر شهرستانهای استان به این شهر مهریز  اختصاص یافته بود.

03

 در این همایش هفدم حجت الاسلام علی برهان، امام جمعه شهرستان مهریز و حجت الاسلام دخیل عباس زارعزاده نماینده ابرکوه، بافق، بهاباد، خاتم و مهریز در مجلس شورای اسلامی، نیز حضور داشتند .

04

 محمد رضا ملک ثابت مدیر اسناد و کتابخانه ملی استان یزد و دبیر علمی همایش های یزد شناسی و عضو هیئت علمی دانشگاه به تبیین موضوع همایش پرداخت .

07

سپس  سید محمد رستگاری ، فرماندار محترم مهریز در این مراسم ضمن خیر مقدم گویی به ارایه گزارشی از وضع مود مهریز پرداخت .

0608

دکتر  دخیل عباس زارعزاده نماینده مردم مهریز در مجلس شورای اسلامی و دکتر غلامرضا محمدی ، مشاور فرهنگی و ارتباطات استاندار یزد و فرماندار سابق مهریز نیز در این مراسم  سخنرانی با موضوع فرهنگ و ادب مهریز  داشتند .

09

 در ادامه این مراسم دکتر محمد رضا ابویی مهریزی ، عضو هیئت علمی دانشگاه به تبیین جایگاه مهریز در تاریخ یزد پرداختند .

05

سپس میرزا غلامحسین زارع بیدکی کشاورز و شاعر پیشکسوت مهریزی اشعار خود را در باب خاطرات مهریز برای حضار قرائت نمودند .

10

سخنران آخر همایش هفدهم ، استاد قلمسیاه بودند . مضوع سخنرانی ایشان فرهنگ و پیشینه مهریز و قابلیت های گردشگری آن بود .

11

بعد از اتمام سخنرانی ها ، هنرمند مهریز مهدی دهقان چناری به اجرای یک موسیقی سنتی با نام شهر مهریز پرداختند.

12

 در پایان این جلسه از پیشکسوتان و سخنرانان این مراسم تقدیر گردید و این همایش پس از بازدید حضار از نمایشگاه جنبی همایش و پذیرایی شام در ساعت ۲۴ به پایان رسید .

14 13 15