به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهریز : «سید محمد رستگاری» در نشست با اصحاب فرهنگ و هنر شهرستان گفت: دولت به موسسات مردم نهاد و NGO هایی که در زمینه برگزاری برنامه های فرهنگی و هنری فعالیت می‌کنند، نیازمند است.

وي افزود: موسسات فرهنگی و هنری می‌توانند در اجرای هر چه بهتر برنامه‌ها در سطح شهرستان نقش موثری داشته باشند اما باید از موازی‌كاری و تداخل برنامه‌های این موسسات جلوگیری شود.

«سید رضا آقایی» رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مهریز همچنین به ارائه گزارش مختصری از عملکرد این نهاد در شهرستان پرداخت و گفت: هفت انجمن هنری در شهرستان با بیش از 200 هنرجو مشغول به فعالیت هستند.

وي با بيان اين كه 20 نویسنده مهریزی در زمینه شعر و داستان آثار خود را به چاپ رسانده‌اند، ادامه داد: همچنین تعداد 67 کانون در مساجد و هشت موسسه قرآنی در حال حاضر در شهرستان مهریز دایر است.

«محمد مهدی قادری» ريیس کانون بسیج هنرمندان افزود: واگذاری برنامه‌های فرهنگی و هنری حتی در بحث مبلمان شهری به اداره فرهنگ و ارشاد و کانون بسیج هنرمندان می‌تواند گام موثری در جهت رونق و اعتلای فرهنگ و هنر شهرستان باشد.

وی خاطرنشان كرد: اجرای طرح آمفی تئاتر رو باز در پارک کوثر و پارک جنب میدان امام حسین (ع) از مطالبات این کانون بوده است که متاسفانه تاکنون زیرساخت های آن نیز انجام نشده است.

«سید محمد حسینی» فیلمساز و تهیه‌کننده مطرح مهریزی که در این نشست حضور داشت نيز با بیان این که توسعه عمرانی می‌تواند توسعه فرهنگی را به دنبال داشته باشد، خاطرنشان کرد: در شهرستان مهریز علی‌رغم رشد چشمگیر توسعه عمرانی در سطح شهر، شاهد بی توجهی به حوزه فرهنگ و هنر شهرستان هستیم.

وی همچنین استفاده از ظرفیت های فرهنگی و هنری محلات مختلف شهرستان مهریز را یاد‌آور شد و گفت: به جای نفی محله‌گرایی بايد از ظرفیت محله های مختلف شهرستان و آداب و رسوم و میراث فرهنگی آنها بهره ببریم.

«مسلم زارع بیدکی» عضو شورای تئاتر استان نیز با اشاره به لزوم ایجاد فرهنگسرا در شهرستان اظهار كرد: نصب بنر به تنهایی برای اعتلای فرهنگ و هنر شهرستان، کارساز و تاثیرگذار نیست و باید کار عملی مانند اکران فیلم، برگزاری شب شعر و نمایشگاه و حتی نصب المان و تندیس انجام شود و برای تحقق این مهم، نیاز به محلی برای برگزاری نشست و گردهمایی هنرمندان است.

«محمد حسن ابویی» مسئول انجمن هنرهای تجسمی نیز در این نشست به موضوع تعامل اداره میراث فرهنگی و گردشگری و مجموعه شهرداری با هنرمندان در زمینه استفاده از اماکن و ابنیه تاریخی، همچنین موضوع مبلمان شهری و نام گذاری یکی از میادین شهر به نام هنر و هنرمندان اشاره کرد.

گفتني است، تقدير و تجليل از هنرمندان شهرستان از سوي فرماندار مهریز پايان بخش اين نشست بود.