فرماندار مهریز

نامزدهای انتخابات انصاف و عدالت را در رقابت رعایت کنند

رضا زارع زاده تاکید کرد: نامزدهای انتخابات بایستی انصاف و عدالت را در رقابت رعایت کنند و از حدود آن خارج نشوند، همه فعالیت کاندیدا در ایام تبلیغات از سوی مراجع نظارتی رصد و ثبت می‌شود.

به گزارش کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات شهرستان مهریز ، رضا زارع زاده با اشاره به آغاز زمان تبلیغات رسمی نامزدهای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: تبلیغات مجاز نامزدهای انتخاباتی در مهریز همزمان با سراسر کشور از ساعت صفر امروز، ۲۴ بهمن ماه آغاز شده و به مدت هشت روز تا اول اسفند ماه ادامه دارد.

فرماندار مهریز  با بیان اینکه ۲۴ ساعت قبل از شروع اخذ رای نامزدهای انتخاباتی ممنوعیت فعالیت دارند، افزود: قانون در ارتباط با فعالیت کاندیداها مواردی را مطرح کرده که بایدها و نبایدهای انتخاباتی تلقی می‌شوند و این موارد به اطلاع نامزدهای انتخابات رسیده است.

رئیس هیئت اجرایی حوزه انتخابیه مهریز گفت: بر اساس ماده ۶۵ قانون انتخابات نوشتن مطالب خلاف قانون، دیوارنویسی، فریب و اغوای مردم، تبلیغ علیه نامزدها و هرگونه هتک حرمت و حیثیت آنها، تخریب یا پاره کردن عکس دیگر کاندیداها، استفاده از هرگونه آثار تبلیغاتی پارچه‌ای یا کاغذی و فلزی با ابعاد بیش از ۵۰در ۷۰ تخلف انتخاباتی محسوب می‌شود و برابر قانون اقدام خواهد شد.

وی بیان کرد: تمامی کاندیداها مکلف هستند تا موارد مذکور را در ایام تبلیغات رعایت کنند، تمام این قوانین از سوی فرمانداری به صورت مکتوب به اطلاع نامزدهای انتخاباتی رسیده و در صورت بروز تخلف برابر قانون برخورد می‌شود.