/ به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان مهریز، زارع زاده معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری مهریز در گردهمایی اقشار تاثیر گذار سازمان تبلیغات اسلامی که به مناسبت آغاز هفته تبلیغ و اطلاع رسانی دینی با حضور جمعی از روحانیون، مداحان و مسئولین هیئت های مذهبی شهرستان برگزار شد حضور یافت.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری مهریز در این گردهمایی گفت : با گسترش فضای مجازی، حقیقتا مقابله با توطئه ها و فتنه انگیزی دشمنان دشوارتر و پیچیده تر می شود.
وی با بیان اینكه دشمنان در فضای مجازی مطالب را با هوشمندی و ظرافت منتشر می كنند اظهار داشت: امروز نسل جوان و نوجوان كشور در فضای مجازی به شدت در حال آسیب دیدن هستند و ما باید آنها را نجات دهیم.
وی با تاكید بر این كه روحانیون و مبلغان دینی با سلاح علم، بصیرت، تقوا و فن بیان و نگارش و تبلیغ در فضای مجازی نقش بسزایی دارند خاطرنشان كرد: انقلاب اسلامی با عزت و قدرت در حركت است تا به اهداف متعالی خود دست یابد.
زارع زاده در ادامه به اهمیت موضوع خانواده و آسیب های اجتماعی اشاره کرد و افزود؛
بر همگان روشن است که روحانیون و مبلغان دینی به واسطه مرجع بودن برای مردم می‌توانند در کاهش آسیب‌های اجتماعی نقش مهمی را ایفا کرده و اگر آموزه‌های دینی تبیین و به طور دقیق آسیب‌ها به شکل کارشناسی مورد بررسی قرار گیرد،راهکارهای متعددی برای کنترل و کاهش این آسیب‌ها می‌توان اجرا کرد.
وی موضوع رفع آسیب‌های اجتماعی را از موضوعات مهم و اولویت‌دار شهرستان دانست و گفت: در این راستا علما، روحانیون و طلاب نقش مهمی در کمک به جامعه دارند که ضرورت دارد دستگاه‌های اجرایی از ظرفیت‌های این عزیزان به بهترین نحو استفاده کنند.
و در پایان زارع زاده معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری مهریز دانش افزایی و مخاطب‌شناسی را دو مولفه اساسی در تاثیرگذاری بر جامعه هدف دانست و تصریح کرد: برای تحت تاثیر قرار دادن مخاطب در حوزه آسیب‌های اجتماعی و مقابله با دشمنان در فضای مجازی بیان مسائل روز با ترفندها و شیوه های نوین و به زبانی مردم‌پسند موجب کنترل و کاهش خواهد شد.