فرهمند نمابنده مردم مهریز در مجلس شورای اسلامی در سفری یک روزه به مهریز در جریان مشکلات این شهرستان قرار گرفت

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهریز، فرهمند ابتدا با حضور در جلسه ستاد حوادث در خصوص کارهای انجام شده و اعتبارات تخصیص یافته جهت حل بحران خشکسالی گفت : امسال بيش از 8 و نیم ميليارد تومان اعتبار ملي براي جبران خسارات بخش كشاورزي استان يزد اختصاص يافته است .
كاظم فرهمند  افزود: اين اعتبارات جهت كمك به خسارات ديدگان در بخش كشاورزان و جبران آن تخصيص يافته است .
وي خاطر نشان كرد: از اين ميزان پنج ميليارد تومان توسط توسط ستاد حوادث استان و بقيه هم توسط نمايندگان مجلس توزيع خواهد شد.
در ادامه فرهمند به همراه کیانی مقدم فرماندار مهریز و دیگر مسئولین شهرستان ابتدا از مجموعه ورزشی کارگران که دارای سالن فوتسال و والیبال ،سالن بدن سازی و چمن فوتبال می باشد بازدید کردند و بعد به روستای باغ دهوک رفته و مشکلات مردم این روستا را بررسی کردند که از جمله می تواند به خاکی بودن مسیر ورودی این روستا از مرکز شهر و کمبود آب آشامیدنی  اشاره کرد.
برنامه بعدی بازدید از کارخانه تولید قارچ اطلس بود ، گفتنی است این کارخانه با تولید سالیانه 600 تن انواع قارچ دکمه ای و صدفی با اشتغال 27 نفر در حال بهره برداری می باشد.
فرهمند و هیئت همراه به مجتمع پرورش آهو رفته و مشکلات و کمبود های این مجتمع را بررسی کردند. گفتنی است این مجتمع هم اکنون 60 راس آهو را نگهداری و پرورش می دهد و در ادامه هم وی در جریان راه اندازی باغ پرندگان در این شهرستان قرار گرفت، بیش از 10 نوع از این پرندگان فعلا در فضای محدودی در روستای تاریخی سریزد نگه داری  70 نوع پرنده دیگر این مجموعه نیز به علت عدم وجود مکانی مناسب در باغ پرندگان اصفهان نگه داری می شود.
در ادامه این سفر  به روستای تاریخی و گردشکری سریزد رفته و از نزدیک با مردم دیدار کرده و در جریان مشکلات و کمبودهای این روستا نیز قرار گرفتند.
خشکسالی و کمبود آب آشامیدنی و کشاورزی، خاکی بودن کوچه ها و پیاده رو های و احداث بلوار ورودی از جاده سنتو تا این روستا از مشکلات اساسی مردم این روستا بود.
بعد از روستای تاریخی سریزد از گود زباله مهریز بازدید و قرار شد طی بررسی های لازم مکانی مناسب برای گود زباله شهرستان اختصاص داده شود.
پایانه حمل و نقل مهریز که در حال احداث می باشد آخرین بازدیدی بود که فرهمند به همراه فرماندار و دیگر مسئولین داشتند.
کاظم فرهمند از افتتاح انتقال آب زاینده رود به مهریز در ایام مبارک دهه فجر خبر داد.