فرماندار مهريز : مهمترین عاملي که باعث شد نوجوانان زمان جنگ به درجات عالي برسند نقش مادر خانواده در تربیت آنان بود.

رضا زارع زاده در يادواره شهداي پايگاه مقاومت بسيج حضرت فاطمه الزهرا(س) مهريز ضمن اشاره به جايگاه و نقش مادران در تربيت نسل انقلابي گفت یکی از مهمترین عواملی که باعث شد نوجوانان زمان جنگ به درجات عالي برسند نقش مادر خانواده در تربیت آنان بود.

به گزارش روابط عمومي فرمانداري شهرستان مهريز ، رضا زارع زاده فرماندار اين شهرستان در حاشيه يادواره شهداي پايگاه مقاومت بسيج حضرت فاطمه الزهرا (س) گفت همه ما از درک مقام شهيد عاجزيم به گونه اي كه  امام شهدا در این رابطه فرمودند آنها «عند ربهم يرزقون» اند.

رضا زارع زاده با اشاره به اينكه  ما مديون شهدا هستيم و همه تماميت ارضي و استقلالمان را مديون خون آنان مي دانيم گفت اگر شهدا نبودند و در اين مسير فداکاري نمي کردند و به شهادت نمي رسيدند عزت ما هيچگاه پايدار نبود.

زارع زاده مهريزي گفت دوران دفاع مقدس تجربه موفقي براي همه دوره هاي انقلاب است و البته نه فقط براي انقلابي ها بلکه براي همه آحاد مردم و ما براي حفظ منابع و استقلال کشورمان نياز به برپايي اصول آن دوره در همه دوره ها داريم و  بر اين اساس بايد ببينيم چه عواملي موجب تربيت چهره هاي آن دوره شده که اين قدر اثرگذار بوده اند و توانستند تأثير شگرفي در ميان مردم بگذارند.

مقام عالي دولت در شهرستان مهريز افزود : ما نوجواناني در دوران جنگ داشتيم که در دوران جنگ به درجاتي رسيدند که مي گفتند ما مي توانيم روي زمين راه نرويم و مي گفتند زمين با ما حرف مي زند؛ اين همان يقين و اطمينان و ره صد ساله را يک شبه پيمودن است.

فرماندار مهريز ضمن اشاره به جايگاه و نقش مادران در تربيت نسل انقلابي گفت یکی از مهمترین عواملی که باعث شد نوجوانان زمان جنگ به درجات عالي  برسند نقش مادر خانواده در تربیت آنان بود.

وي در ادامه افزود بی‌شک اگر مادران مجاهد و رشید ایران‌زمین نبودند و روحیه معنوی و باورهای صحیح دینی به فرزندان این مرز و بوم انتقال نمی‌یافت، موج دشمن‌ستیزی و میهن‌پرستی نمی‌توانست آنچنان در دل جوانان رخنه کند که داوطلبانه قدم در مسیر جهاد و مبارزه با کفر بگذارند.

رضا زارع زاده وظيفه اصلي زنان را مادر بودن و تربيت فرزند صالح دانست و گفت مادران به خود افتخار کنند، مادر بودن و تربیت فرزند برای تداوم حیات انسانی وظیفه ای اصلی است که بنابر خلقت الهی بر عهده زنان قرار دارد و مادران ما باید همواره دغدغه تربیت فرزند داشته باشند.