غنی‌سازی اوقات فراغت جوانان نقش بسزایی در کاهش آسیب‌های اجتماعی دارد

مهريز-روابط عمومي فرمانداري مهريز - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری مهریز گفت: دستگاه های اجرایی باید با هماهنگی و برنامه ریزی از موازی کاری در خصوص برنامه‌های غنی‌سازی اوقات فراغت دانش‌آموزان در فصل تابستان بپرهیزند و همه در راستای اهداف، برنامه‌ها و تقویت آموزش و پرورش شهرستان گام بردارند.

به گزارش روابط عمومي فرمانداري مهريز محمد جواد برزگر منشادی در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان افزود: غنی‌سازی اوقات فراغت جوانان نقش بسزایی در کاهش آسیب‌های اجتماعی دارد و باید تمام دستگاه‌های اجرایی مرتبط در این خصوص با برنامه‌ریزی منسجم برای برگزاری کلاس‌ها اقدام کنند.

وی ادامه داد: در برگزاری کلاس‌های غنی‌سازی اوقات فراغت به دور از هر گونه موازی کاری، نهادها با همکاری و همراهی بین بخشی و توأم با برنامه محوری و توجه به کیفیت در تابستان اقدام کنند.

این مسئول سیاسی شهرستان مهریز اظهار کرد: استمرار فعالیت‌های پرورشی در تابستان در راستای ارتقای سطح دانش و بینش اعتقادی، علمی، اجتماعی و مهارت‌های فنی و حرفه‌ای، فرهنگی و هنری دانش‌آموزان و ایجاد زمینه‌های لازم به منظور تقویت و تأمین سلامت جسمانی و روانی آنها و تقویت روحیه خودباوری، همیاری و مسؤلیت‌پذیری در میان این گروه انجام می‌گیرد.

برزگر منشادی گفت: انتظار می‌رود همه دستگاه‌های اجرایی شهرستان در اجرای مطلوب این برنامه که مبتنی بر سند تحول بنیادین در آموزش و پرورش است همراهی و همکاری لازم را داشته باشند.

همچنین مدیر آموزش و پرورش مهریز گفت: ۱۲ پایگاه غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان دختر و پسر در شهر و روستاهای این شهرستان تجهیز و در ۳۰ رشته فرهنگی، هنری، ورزشی و مهارتی فعالیت می‌کنند.

سید علی کارآموز بیان کرد: این مراکز شامل ۲ کانون فرهنگی تربیتی دخترانه و پسرانه، مرکز دارالقرآن و سایر پایگاه‌های تابستانی در اکثر محلات حوزه شهری و برخی مناطق روستایی است.

این مسئول یادآور شد: این پایگاه‌ها با حضور مربیان مجرب خواهر و برادر در طول هفته نسبت به جذب و آموزش دانش آموزان تمام رده‌های سنی طبق مقررات با رویکرد تربیت دینی فعالیت می‌کنند.

کارآموز افزود: برگزاری اردو، مسابقات فرهنگی و ورزشی، نشست‌های معرفتی و بصیرتی و حضور در برنامه‌های منطقه پیش بینی شده است.

به گفته وی این کلاس‌ها تا پایان فصل تابستان ۱۳۹۸ ادامه دارد نفرات برتر معرفی و در مراسمی تجلیل می‌شوند.