به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهریز ، فرماندار این شهرستان در جلسه شورای اداری مهریز که صبح امروز با حضور استاندار یزد و نماینده ولی فقیه دراستان و امام جمعه یزد در مجموعه پردیس شکیب برگزار شد،  ضمن ارائه گزارش از ظرفیت ها و پتانسیل های شهرستان افزود : باهمت و تلاش مسئولین و مردم این شهرستان در حوزه مختلف صاحب رتبه های برتر شده است.

رضا زارع زاده افزود یکی از بزرگترین طرح های این شهرستان طرح احداث کارخانجات فرآوری سرب و روی مهدی آباد با ذخیره ای بالغ بر 150 میلیون تن و سرمایه گذاری یک میلیارد دلار می باشد که با راه اندازی آن بیش از 1000 نفر به طور مستقیم صاحب شغل خواهند شد.

زارع زاده با اشاره به مراحل احداث  بندر خشک در این شهرستان گفت این پروژه در زمینی به مساحت 700 هکتار در حال ساخت می باشد که فاز اول آن آماده بهره برداری است و با پیگیری های بعمل آمده سردخانه 15 هزار تنی آن راه اندازی شده و مقدمات اسقرار گمرک و اتصال به سامانه ریلی کشور  صورت پذیرفته است.

وی با بیان اینکه شهرستان مهریز یکی از باستانی ترین شهرهای استان یزد می باشد گفت 600 اثر تاریخی در این شهرستان شناخته شده که 100 نمونه از این آثار تاکنون در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.

فرماندار مهریز با اشاره به دو اثر جهانی باغ پهلوان پور و قنات حسن آباد مشیر ،و ظرفیت های این شهرستان در حوزه گردشگری  گفت این شهرستان پتاسیل ویژه ای را برای تبدیل شدن به یکی از اضلاع مثلث گردشگری استان را دارد.