به گزارش روابط عمومي فرمانداري مهريز: نماینده مردم مهریز ابرکوه ،خاتم وبافق وبهاباد در مجلس شورای اسلامی، محمدرضا صباغیان  ضمن حضور در جلسه دهیاران تنگ چنار که فرماندار شهرستان مهریز و معاونت فرمانداری و بخشدار حضور داشتند مشکلات مربوط به روستاهای این دهستان را مورد بررسی قرار داد.

دهیاران مشکلات کلی دهستان و روستاهای خود را با نماینده مجلس در میان گذاشتند. از عمده مشکلاتی که دهیاران و بخشداربه آن اشاره کردند فقدان آب کشاورزی و مشکل تأمین آب شرب  ومیدان ورودی و کم عرض بودن جاده کنجکوه  و بلوار ورودی دهستان و گازرسانی روستاهای کنج کوه وبحث گردشگری  ومشکلات آموزشی و مدرسه را مطرح نمودند. 
بخشدار بخش مرکزی مهریزافزود:دهستان تنگ چنار دارای 36روستای دارای سکنه که 10روستای آن دارای شورا ودهیاری می باشدودو روستا در انتخابات اخیر شورا دار شدند و بالغ بر500خانوارو 1400نفر جمعیت دارد.
مهدی دهقانزاده اقدامات انجام شده در این دهستان  را بحث گازرسانی به روستاهای این دهستان دانست وتصریح کرد: کلیه روستاهای محدوده چنار گازدار شدندوپوشش دیجیتال با مساعدت دهیاریها و صداوسیما به صورت صددرصد انجام شده و محوطه درخت چنار به صورت کامل انجام گرفته و واگذاری زمین های بنیادی در این دهستان به افراد واجد شرایط محقق شده ودستگاه آمبولانس با تجهیزات کامل در سال گذشه تحویل مرکز سلامت داده شد وهمچنین بازسازی مرکز سلامت این منطقه در سال جاری آغاز شده است.
بخشدار بخش مرکزی اشاره ای به اینکه شغل اغلب مردم  کشاورزی می باشد اظهار داشت:شغل بیشتر مردم تنگ چنار  کشاورزی ومحصول اصلی بادام هست وآب کشاورزی از قنوات تامین میشود وخشکسالی اخیر باعث نابودی کشاورزی در این دهستان شده و23رشته قنات در این منطقه هست وطبق برآورد کارشناسان جهاد کشاورزی اعتبار حدود هفتصدتا هشتصد میلیون نیاز به احیاء شدن دارد.
در این جلسه سید محمد رستگاری فرماندار شهرستان مهریز ضمن خیر مقدم به محمدرضا صباغیان نماینده مردم مهریزدر مجلس شورای اسلامی ، وبا حضور ایشان در این منطقه ورویکردی که دارند  ابراز امیدواری کرد که چنین نشست ها و جلساتی موجب تعامل بیشتر نمایندگان قوای مجریه و مقننه در شهرستان وروستاها شده و چشم انداز آن فردایی روشن برای شهرستان و این منطقه  باشد.
وی در ادامه افزود:همانطور که در شهرستان جلسه کارگروه برگزار می شود منبعد جلسه با حضور مردم برگزار شودحضور وانسجام بین دهیاران بیشتر باشد و مشکلات مطرح شده را جمع بندی و با نظم خاص خود کارها را به جلو برده و پیگیری نمایند . 
صباغیان در این جلسه عمده فعالیت خود در این دوره از مجلس را به نتیجه رساندن اولویت های مطرح شده در جلسه ها ونشست ها واولویت بندی مطالبات شهرستان ها عنوان کرد و گفت: البته برآورده شدن این مطالبات به نفع کل مردم شهرستان ها است ولی در کنار این مطالبات به نیازهای دیگر شهرستان ها و مناطق مختلف روستایی نیز توجه خواهیم داشت. و برگزاری چنین جلساتی را برای لمس از نزدیک مشکلات برای مسئولین و بررسی رو در روی مشکلات روستائیان توسط دستگاه های اجرایی مفید دانست و در ادامه خاطر نشان کرد:
خوشبختانه در این منطقه کارهای خوبی صورت گرفته و با برنامه منظم ایجاد شده در شهرستان وبا همکاری شوراها و دهیاران مشکلات به نحو مطلوب در حال پیگیری می باشد.
وی در ادامه خاطر نشان کرد:امسال در برنامه ششم توسعه اعتبار برای روستا ها وعشایری و مناطق محروم افزایش داده شده و بایستی برنامه ریزی دقیق صورت بگیرد و تا بتوان آن را در طرح کلی مطرح نمود.
ودر پایان جلسه نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی از سه روستای این دهستان بازدید کرد.