«روح الله بصیری نیا» دوچرخه‌سوار ایرانی که به مارکوپولوی ایران معروف است با پیام زنده نگهداشتن یاد و خاطره شهدا هشت سال دفاع مقدس وارد شهرستان مهریزشد و مورد استقبال فرماندارومسئولين  شهرستان  مهریز قرار گرفت.
بصیری نیا سفر خود را تهران، شهریار آغاز کرده است، و تاکنون با رکاب زدن از استان ها و شهرهای البرز، گیلان، مازنداران، گلستان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، کاشمر، سبزوا، سمنان، استان قم، اردستان و ایلام عبور کرده است.
وی همچنین در سفری مسیر کربلای معلي  را نیز رکاب زنی کرده و در ادامه سفر خود به استان یزد  وارد شهرستان مهریز شد .
وی خود را حامل پیام تجلیل از ایثارگری و جانفشانی های ملت مظلوم ایران به ویژه خانواده های معظم شهدا ، ایثارگران و آزادگان دوران دفاع مقدس می داند.
بصيری نیا ، گفت: رساندن پیام مقاومت، ايستادگي ، ایثار و پايداري  در حمایت از مردم ستمدیده لبنان و فلسطین تا رهایی و آزادی قدس شریف از چنگان صهیونیست جنایتکار از دیگر اهداف این سفر است.
دوچرخه سوار ایران گرد افزود: پیام رسانی برای منتظران ظهور آقا امام زمان (عج) و دعای تعجیل در فرج آن حضرت مهمترین رسالت من در این رکاب زدن ها است..
در این سفر لوح تقدیری از سوی دوچرخه سوار به سید محمد رستگاری فرماندار شهرستان مهریز اهداء شد، در بخشی از این تقدیرنامه آمده است: بی شک زنده نگه داشتن یاد و خاطره کاری بسیار ارزشمند و قابل تقدیر می باشد، و اینک اینجانب روح الله بصیری که به نیت تجلیل از خانواده معظم شهیدان، جانبازان و آزادگان سرافراز با توجه به فرمایشات فرماندهی معظم کل قوا در سالی که مزین گردیده به سال اقتصاد مقاومتی ، تولید_اشتغال سراسر خاک ایران اسلامی را با دوچرخه رکاب بزنم، ضمن اینکه مایه افتخار است پرچم سبز حرم حسینی(ع) پیام ایثار، مقاومت و از خودگذشتگی شهدای عزیز را به شهر زیبایتان آورم از بذل توجه، نساعدت و مهمان نوازی گرمتان سپاسگزارم
در پایان ضمن گرفتن عکس یادگاری ،فرماندار مهريز  بااهدای لوح تقدیر و هديه   از حضور این ورزشکار در شهرستان  مهريز تقدیر و تشکر بعمل آورد .