رئیس اداره اوقاف و امور خیریه مهریز از ثبت ۴ هزار و ۵۰۰ موقوفه و رقبه در شهرستان مهریز خبر داد.

 به گزارش روابط عمومي فرمانداري مهريز محمدرضا شجریان گفت: 210 نفر از اقشار مختلف مردم مهریز در مسابقات شهرستانی حفظ قرآن کریم اوقاف و امور خیریه شرکت کردند که از این تعداد 170 نفر در رشته حفظ ترتیبی و 40 نفر نیز در رشته حفظ موضوعی با هم رقابت کردند.

وی از کسب مقام برتر کشوری توسط محمدباقر زارعیان در رشته حفظ در آزمون مرحله نهایی اوقاف و امور خیریه کشور در سال گذشته خبر داد و گفت: در سی و ششمین دوره از مسابقات قرآن و مفاهیم در مرحله شهرستانی، 273 نفر شرکت کردند که 36 نفر به مسابقات استانی اعزام شدند.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه مهریز تصریح کرد: از این تعداد 3 نفر رتبه برتر استانی کسب کرده و به مسابقات کشوری راه یافتند که محمدباقر زارعیان در رشته حفظ در آزمون مرحله نهایی اوقاف و امور خیریه کشور با کسب مقام برتر کشوری برنده کمک هزینه عمره شد.

شجریان با بیان اینکه در یک سال گذشته 250 میلیون تومان برای نیت واقفین و امور عمرانی بقاع متبرکه مهریز هزینه شده است اظهار کرد: با افتتاح اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان خاتم و جدا شدن موقوفه و بقاع خاتم از مهریز، هم اکنون یک هزار و 711 فقره موقوفه و  سه هزار و 857 رقبه در مهریز وجود دارد.

وی افزود: در یک سال گذشته از محل درآمد موقوفات 150 میلیون تومان برای اجرای نیات واقفین و هزینه‌های عمرانی و از محل بقاع متبرکه نیز 100 میلیون تومان برای فعالیت‌های عمرانی و فرهنگی هزینه شده است.