رئیس اداره تامین اجتماعی مهریز گفت: در یکسال گذشته در مجموع افزون بر 250 میلیارد ریال توسط این اداره در قالب تعهدات بلند مدت، کوتاه مدت و بیمه بیکاری به بیمه شدگان زیر پوشش پرداخت شده است.

به گزارش روابط عمومي فرمانداري مهريز:محمدرضا خانی روز چهارشنبه  به مناسبت هفته تامین اجتماعی در نشست با خبرنگاران مهریز افزود: از این میزان 231 میلیارد و 910 میلیون ریال بابت مستمری بوده است.
وی ادامه داد: در این مدت بابت تعهدات کوتاه مدت مثل غرامت دستمزد و غیره ملبغ 14 میلیارد ریال و در خصوص بیمه بیکاری برای 103 نفر افزون بر 11 میلیارد ریال پرداخت گردید.
رئیس اداره تامین اجتماعی مهریز خاطر نشان کرد: هم اکنون 13 هزار و 900 نفر با تبعی افزون بر 38 هزار نفر در مهریز زیر پوشش بیمه هستند که در طول سال از خدمات مختلف استفاده می کنند.
خانی افزود: حدود 92 درصد جمعیت 50 هزار نفری مهریز زیر پوشش بیمه هستند که در سطح استان و مناطق و شهرستان های تابعه آمار خوبی محسوب می شود.
وی تصریح کرد: یک هزار و 250 کارگاه در مهریز زیر پوشش بیمه هستند که اکثرا آنها در مهلت قانونی نسبت به پرداخت حق بیمه بصورت اینترنتی و در فضای مجازی اقدام می کنند .
این مسئول یادآور شد: در یکسال گذشته 16هزار و 74 دفترچه بیمه تجدید اعتبار شده و همچنین 602 جلد دفترچه جدید برای بیمه شدگان واجد شرایط نیز صادر گردیده است .
خانی ، مشکل نقدینگی برخی کارگاه ها و کارفرمایان را در پرداخت به موقع حق بیمه از جمله مشکلات موجود در این بخش ذکر کرد و ابراز امیدواری نمود تا موضوع مرتفع شود.
وی در پایان به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.