به گزارش روابط عمومي فرمانداري مهريز:«محمدزارع» معاون فرماندار  موضوع آسیب‏‏های اجتماعی را یکی از دغدغه ‎‎ های مسئولان کشور به ویژه مقام معظم رهبری ذکر کرد و پیگیری و برنامه‏‏ریزی جهت پیشگیری از این آسیب‏‏ها به خصوص آسیب‏‏های شهرستان را خواستار شد.

«علیزاده» رئیس اداره بهزیستی شهرستان مهریز در نشست هماهنگی این همایش، به شروع برنامه و نحوه شکل گرفتن ایده برگزاری همایش در سطح شهرستان و همچنین فعالیت‏های تعاملی با ادارات دیگر جهت پیشگیری از آسیب‏‏های اجتماعی در شهرستان پرداخت.

 «صادقی پور» معاون پیشگیری سازمان بهزیستی استان نیز در خصوص رشد آسیب‏‏های اجتماعی و نحوه شیوع آن و روش‏‏های نوین پیشگیری در سطوح مختلف پرداخت.

وی با اعلام این که هفته پایانی تیر ماه هفته بهزیستی است، گفنت: سعی شده این همایش به صورت خاصی و برای اولین بار در استان و حتی کشور در شهرستان مهریز برگزار شود.

«قامت بلند» و «قائم محمدی» دو کارشناس دفتر پیشگیری سازمان بهزیستی نیز با تاکید بر این که هدف اصلی همایش شناساندن برنامه ‎‎ های بهزیستی و استفاده از توانمندی ‎‎ های شهرستان جهت ایجاد نشاط اجتماعی است، تعامل و همکاری بین بخشی ادارات شهرستان مهریز را نقطه مثبت اجرای طرح در شهرستان اعلام و ابراز امیدواری کردند که برگزاری این همایش از یک طرف باعث شناساندن بهتر فعالیت‏‏های  بهزیستی و از طرف دیگر باعث نشاط اجتماعی در شهرستان شود.

‹‹دميري›› ریاست دادگستری شهرستان مهریز نیز در این جلسه اجرای برنامه های پیشگیری را یکی از مهمترین راههای کاهش آسیبهای عنوان و از دبیران همایش  خواست توجه ویژه‎اییبه آسیبهای شهرستان و ارائه راهکارهای کاربردی داشته باشند.