اینبار؛ سفر یک روزه خبرنگاران اصحاب رسانه استان به شهر دار الولایه مهریز

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهریز، خبرنگاران اصحاب رسانه استان در سفری یک روزه به شهر دارالولایه مهریز ضمن نشستی با فرماندار از پروژه های عمرانی و اماکن تاریخی و گردشگری این شهرستان بازدید کردند.
گفتنی است اين سفرها كه تاكنون به شهرستان هاي خاتم، تفت، ابركوه، صدوق و بافق انجام شده با هدف آشنايي بيشتر اصحاب رسانه با مشكلات و نيازهاي هر منطقه انجام مي شود؛ قائم محمدی مشاور استانداری و رييس روابط عمومي استانداري يزد نیز خبرنگاران را در این شهرستان همراهی می کرد.
خبرنگاران ابتدا با حضور در حسینیه شهدای گمنام مهریز، با قرائت فاتحه ای یاد و خاطره 313 شهید این شهرستان را گرامی داشته و سپس در نشستی با فرماندار این شهرستان سوالات و ابهامات خود را جویا شدند.
مهدي كياني مقدم فرماندار مهریز در این نشست خبري  كه در محل فرمانداري اين شهرستان صورت پذیرفت ضمن خیر عرض خیرمقدم  و خسته نباشید به خبرنگاران، در معرفی این شهرستان افزود: شهرستان مهریز به عنوان یکی از شهرهای تاریخی و باستانی و از جمله شهرهای بسیار قدیمی استان به شمار می آید، وجود آثار ارزشمند تاریخی در نقاط مختلف این شهر دلیل محکمی بر این مدعاست.
وی اظهار داشت : بدون تردید ابنیه تاریخی و آثار باستانی شهر مهریز از جمله مظاهر ذوق و هنر ایرانی به شمار می رود و وجود این آثار علاوه بر این که نمونه ای بارز از استعداد و کوشش مردم مهریز را نشان می دهد قدمت این سرزمین را نیز به خوبی نمابان می سازد.
فرماندار مهریز در ادامه نیز به وجود پتانسیل های قوی از جمله موقعیت مکانی مناسب در استان، قرارگفتن در جاده جنوب به شمال،  وجود اقلیمی متنوع و مناسب برای فعالیت های کشاورزی و صنعتی، ولایتمداری اهالی شهرستان، دسترسی به نیروی کار جوان، یکی از قطب های تاریخی استان در هموار ساختن راه پیشرفت این شهرستان اشاره کرد.
وي ضمن تقدیر از مردم به خاطر همراهی و مساعدت در اجرایی شدن قانون هدفمندسازی یارانه ها و سنگین تر شدن وظیفه خدمتگزاری به مردم اضافه كرد: مردم مهمترين ولي نمعت مسئولان هستند و بايد در جهت رسيدگي به مسائل و مشكلات و نيازهاي قانوني و شرعي آنها بكوشند .
وي با بيان اينكه خدمت به مردم مومن و ولايتمدار در سايه نظام مقدس جمهوري اسلامي براي مديران يك توفيق بزرگ است به نقش خبرنگاران رسانه هاي گروهي اشاره كرد و افزود: خبرنگاران به عنوان پل ارتباطي مردم و مسئولان ، بايد  مسائل ، مشکلات  و نیازها را منتقل كنند.
فرماندار مهريز  نیز در خصوص روند  رو به رشد مهريز در عمران شهري و روستايي و تدوين سند چشم انداز پيشرفت ايبن شهرستان به ارائه گزارش و پاسخگویی به سوالات خبرنگاران پرداخت.
مهدي كياني مقدم خاطر نشان كرد: خوشبختانه طرح هاي بزرگ شهر شامل انتقال آب و همچنين طرح مهم مسكن مهر هم طبق برنامه ريزي هاي صورت گرفته در حال كار مي باشد .
وي اظهار داشنت: تا ابتداي سال آينده مردم مهريز از آب انتقالی استفاده خواهند كرد و همچنين اكثر واحد هاي در دست اقدام مسكن مهر هم تا پايان امسال به متقاضيان واگذار مي شود .
در ادامه این سفر یک روزه ، خبرنگاران به همراه کیانی مقدم فرماندار مهریز و دیگر مسئولین شهرستان از پروژه های مسكن مهر، طرح انتقال آب به مهريز، دانشگاه امام صادق(علیه السلام)و در پایان نیز از اماکن تاریخی روستای سریزد بازدید کردند.