اولین سمينار آموزشي ارگونومي ویژه مدارس در استان یزد در مهریز برگزار شد.

دكتر امير هوشنگ مهرپرور،‌ متخصص طب كار ، عضو هيئت علمي دانشگاه علوم پزشكي شهيد صدوقي يزد و ریاست کلینیک طب کار یزد  به همراه حسن حاضری مدیر آموزش و پرورش شهرستان به همراه معاونین این اداره و مدیر مدرسه شهید حسین زارع زاده و اعظم زارعزاده ارائه دهنده طرح ابتدا ضمن بازدید از یکی از کلاس های درسی از وضعیت نشستن دانش آموزان روی نیمکتها و نحوه حمل کوله پشتی دانش آموزان مطلع ، سپس در سیمیناری آموزشی  ابتدا حسن حاضری ضمن عرض خیرمقدم ، از اعظم زارعزاده ارائه کننده این طرح قدردانی نمود.
سپس دکتر مهرپرور در زمینه های ارگونومي در مدارس، ‌بيماريهاي اسكلتي-عضلاني ، وضعيتهاي نشستن نادرست، كيف و كوله پشتي ارگونوميك و نحوه حمل مناسب آن، و ... سخنانی ایراد نمودند.
یکی از مطالب مهمی که در این سمینار به مدعوین آموزش داده شد آموزش حركات آرام کننده و ورزشهاي تقويت كننده عضلات بدن در حین انجام تکالیف ، بین ساعات درس ، بعد از کلاس ،در ساعات ورزش و بعد از نشستن هاي طولاني مدت بود .
در پایان نقاشی هایی آموزشی به دانش اموزان داده شد تا موارد ایمن و غیر ایمن را در این نقاشی ها پیدا کرده و مشخص کنند. این روش به آموزش غیرمستقیم موارد ایمن و غیر ایمن در این سن کمک میکند.
دکتر مهرپرور در این سمینار گفت : یک نگاه تخصصی به تحصیل به عنوان شغلی که کودک از ابتدای تکامل جسمی و شکل گیری شخصیت با آن درگیر است به ما نشان می دهد که عوامل آزار دهنده و زیان آوری هست که ممکن است کودکان به عنوان یک شغل ساعتها با آن درگیر باشند.
نشستن غیر صحیح و قوز کرده بر روی نیمکت یا صندلی – نامناسب بودن نوع نشستن – میز و صندلی های غیر ارگونومیک – نداشتن حرکات آرام کننده یا ورزش های مناسب - استاندارد نبودن کیف مدرسه - تقسیم نشدن مساوی وزن کیف روی هر دو کتف ، که همه و همه ممکن است باعث بروز بیماری های اسکلتی عضلانی در بزرگسالی یا حتی همان دوران کودکی شود.
بيماريهاي اسكلتي عضلاني از شايعترين بيماريهاي مرتبط با شغل در بزرگسالان است كه بسياري از آنها ريشه در عادات و رفتار ما در دوران كودكي دارد. به دلیل  اهميت موضوع اخير و لزوم اطلاع رساني و آموزش در زمينه مسائل مرتبط با فاكتورهاي انساني
در این سمینار حسن حاضری مدیرآموزش و پرورش مهریز به همراه معاونین این اداره ،دانش آموزان و اولیاء مدرسه شهید حسین مهریز ، معلمین و مربیان و تعدادی از علاقمنمدان به این مطلب آموزشی شرکت داشتند.
گفتنی است طرح این سیمنار را خانم اعظم زارعزاده تهیه و به آموزش و پرورش مهریز ارائه که مورد  موافقت مسئولین قرار گرفت  در ضمن دكتر امير هوشنگ مهرپرور،‌ متخصص طب كار ، عضو هيئت علمي دانشگاه علوم پزشكي شهيد صدوقي يزد کار آموزش این طرح را متقبل و قرار شد از این پس این طرح به معلمین و مربیان مربوطه تمامی مدارس با هماهنگی اداره آموزش و پرورش شهرستان آموزش داده شود.