ف

امور واحدهای آموزشی به دانش‌آموزان واگذار شود

فرماندار مهریز گفت: دانش‌آموز محوری و واگذاری امور مختلف مدارس بر حسب نیاز به دانش‌آموزان، باید پایه برنامه های مدیران واحدهای آموزشی شهرستان قرار گیرد که لازمه تحقق بیانیه گام دوم انقلاب است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان مهریز رضا زارع‌زاده مهریزی  در آیین تجلیل از مدیران و معاونان پرورشی مدارس فعال شهرستان در برپایی نمایشگاه مدرسه انقلاب افزود: باید برای اجرای بیانیه گام دوم انقلاب و جوانگرایی بیش از گذشته اقدام عملی در مدارس صورت گیرد.

وی ادامه داد: هرجا برای نیروها و توان جوانان ارزش قائل شدیم نتایج خوبی به همراه داشت  و یکی از اهداف و برنامه‌های ۴۰ ساله دوم انقلاب اسلامی، پیگیری تحقق این آرمان متعالی و مورد نیاز است.

رییس شورای آموزش و پرورش مهریز اظهار داشت: برپایی نمایشگاه برای جریان‌سازی و اطلاع‌رسانی در خصوص نظام و انقلاب و آثار آن برای جوانان از جمله کارهای مهم فرهنگی است که باید در مدارس به آن عنایت داشت.

زارع‌زاده مهریزی گفت: دولت و نظام از مشارکت دانش‌آموزان و جوانان در طرح‌ها و برنامه‌های علمی، فرهنگی و اجتماعی حمایت می‌کند و باید برای گسترش آن اقدام لازم صورت گیرد.

همچنین رییس اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان استان یزد گفت: برپایی حدود ۹۰ نمایشگاه  مدرسه انقلاب توسط دانش‌آموزان در مدارس متوسطه دوره دوم جزو برنامه‌های محوری این تشکل است.

حسین میرشریف افزود: ایجاد زمینه برای حضور و فعالیت دانش‌آموزان در راستای اهداف انقلاب اسلامی و منویات مقام معظم رهبری در جامعه به خصوص مدارس یک برنامه مهم همیشگی است .

در پایان این مراسم با لوح سپاس از ۱۶ نفر مدیران و معاونان مدارس مهریز تجلیل شد.

هم‌اکنون۱۰ هزار دانش‌آموز در ۵۰۰ مدرسه استان یزد زیرپوشش برنامه‌های اتحادیه انجمن‌های اسلامی مدارس هستند.