افتتاح نمایشگاه استانی دستاوردهای ارزشیابی توصیفی در مهریز

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهریز؛ نمایشگاه استانی دستاوردهای ارزشیابی توصیفی در مهریز حاصل عملکرد آموزش و پرورش های مناطق استان باهدف آشنایی اولیا،دانش آموزان وآموزگاران باطرح ارزشیابی توصیفی در محل سالن نمایشگاه های اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مهریز افتتاح شد.
رحیمی نژاد مدیر کل آموزش و پرورش استان در حاشیه افتتاح گفت: ارزشیابی توصیفی پدیده ی جدیدی است در سیستم ارزیابی و ارزشیابی تحصیلی دانش آموزان در سطح مدارس ابتدای ی که در قالب آن  محوریت نمره از بین رفته و فعالیت دانش آموز با بازخوردهایی که معلم به والدین و دانش آموز می دهد کارآن را ارزیابی می کنند و در پایاین هم این ارزیابی در پایان هر ماه به رویت والدین می رسد تا فرزندان خود را ارزیابی کنند.
وی خاطر نشان کرد: مبنای کار ما تحقق اهداف پیش بینی شده است در مقاطع مختلف تحصیلی در مقطع ابتدایی که خوشبختانه عملکرد چندین ساله ای که داشتیم که دو سال هم بصورت آزمایشی و کامل در سطح کشور در حال اجراست آثار و نتایج ارزشمندی را نشان می دهد که امیدواریم در حفظ و گسترش این شیوه ارزشیابی و رهایی از سیستم ارزشیابی کمی انشاالله قدمهای پررنگ تر و بهتری را برداریم.
رحیمی نژاد اظهار داشت : مجموعه این نمایشگاه حاصل کار معلمین در رابطه با ارزشیابی توصیغی و نمونه های عینی ارزشیابی هایی است که در مقاطع مختلف انجام دادند.
اینجا فرصتی است برای انتقال  تجربیات معلمین ما و یک آموزش عملی و عینی معلمین که اطلاع پیدا کنند از روند کار معلمین در ارزشیابی توصیفی.
رحیمی نژاد همچنین قبل از افتتاح این نمایشگاه در جمع فرهنگیان استان و شهرستان مهریز گفت: نمایشگاه ارزشیابی توصیفی کلاسی برای ارائه ایده ها و طرح های نو در زمینه آموزش است.

در این نمایشگاه در قالب 30 غرفه ، آخرين دستاوردهاي ارزشيابي توصيفي فعاليت هاي علمي و آموزشي مدارس  در معرض دید عموم قرار گرفته است و از آثار موجود در اين نمايشگاه مي توان به انواع كتب ، جزوات ، كاردستي ها و آثار هنري و همچنين جزوات و مقالات آموزشي و فرهنگي اشاره كرد.
گفتنی است در شهرستان مهریز 3430 نفر دانش آموز ابتدایی در 176 کلاس درسی و 57 آموزشگاه مشغول به تحصیل می باشند.

گفتنی است این نمایشگاه تا دوشنبه 27 دی ماه صبح و عصر در محل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مهریز برای بازدید عموم دایر می باشد.