آیین نکوداشت مادران آسمانی در مهریز برگزار شد

رضا زارع زاده مهریزی در همایش نکوداشت مقام مادارن شهدا مادران و همسران شهدا را ولایت مدار عنوان کرد و بیان داشت: شهدا تربیت یافته مادرانی هستند که پیرو قرآن و اهل بیت (ع) بودند و هستند و به برکت این پدران و مادران شهدا و خون پاک فرزندان شان، امروز کشورمان به سمت پیشرفت و امنیت حرکت می کند و مردم در مسیر توحید و ولایت، آرمان‌های انقلاب اسلامی را به پیش می‌برند.

به گزارش خبرگزاری فارس در مهریز، مراسم بزرگداشت ایام الله دهه فجر که مصادف با وفات جانگداز حضرت ام البنین (س) مادر حضرت ابالفضل العباس (ع) علمدار کربلا شده است، جمعه شب به همت مجموعه فرهنگی عاشورائیان و بسیجیان پایگاه شهید دستغیب و با حضور جمعی از مسئولین و خانواده معظم شهدا در مسجد حضرت اباالفضل (ع) مهریز برگزار شد.

حجت الاسلام سید جمال نجم الهدی در این مراسم با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا بیان کرد: شهدای ما رزمندگانی بودند که داوطلبانه و با بصیرت و آگاهی راه امامت و ولایت را پیمودند و در این مسیر شهادت را مقدم بر حیات مادی دانستند و امروز نیز خانواده معظم این بزرگ‌مردان، همان مسیر را با افتخار طی می‌کنند.

معاون منابع انسانی و پشتیبانی حوزه علمیه استان یزد هم چنین حضرت ام‌البنین (س) الگوی مادران شهدا در صبر و ولایتمداری دانست و خاطرنشان کرد: مادران و همسران شهدا با تأسی از حضرت ام‌البنین (س) پسران و همسران خود را راهی جبهه های حق علیه باطل کردند تا برای دفاع از دین و ولایت سینه سپر کنند و نگذارند یک وجب از خاک مقدس کشورمان به دست دشمن بیفتد.

هم چنین فرماندار شهرستان، مادران و همسران شهدا را ولایت مدار عنوان کرد و بیان داشت: شهدا تربیت یافته مادرانی هستند که پیرو قرآن و اهل بیت (ع) بودند و هستند و به برکت این پدران و مادران شهدا و خون پاک فرزندان شان، امروز کشورمان به سمت پیشرفت و امنیت حرکت می کند و مردم در مسیر توحید و ولایت، آرمان‌های انقلاب اسلامی را به پیش می‌برند.

رضا زارع زاده با بیان اینکه شهدا منتخبان خداوند هستند تصریح کرد: اگر بخواهیم شایستگان را به جهان معرفی کنیم همین مادران شهدای گمنام و مفقودالاثر هستند که همواره چشم به در منتظر خبری از فرزندانشان مانده‌اند. البته آن‌ها آنقدر مقاومت دارند که صبر در برابر آن‌ها زانو زده است.

امام جمعه مهریز  نیز در این مراسم معنوی با بیان این که باید شیوه زندگی را از شهدا فرا بگیریم عنوان کرد: شهیدان رمز انقلاب اسلامی را فهمیدند و به آن عمل کردند و آن حرکت در حول محور ولایت فقیه و وحدت رویه بود و درسی به آمریکا دادند که هنوز هم خودش را بازنیافته است و آینده کشور هم در گرو توجه به همین موارد است.

حجت‌الاسلام عبدالرضا محی الدینی  یادآور شد: امروز باید بدانیم بر سر سفره شهدا نشسته‌ایم و بنابراین باید قدردان باشیم، چون اگر جانفشانی شهدا نبود وضعیت امروز ما بهتر از افغانستان و عراق نبود.

وی خاطرنشان کرد: مراقب باشیم که دشمنان قصد دارند جوانان را از دین جدا کنند، چون تنها راه دستیابی به اهداف‌شان را همین می‌دانند. دین اگر نباشد غیرت هم در کار نخواهد بود؛ بنابراین باید برای رسیدن به اهداف انقلاب، باید غیرت دینی را در جوانان تقویت کنیم.