کوه ریگ شهرستان مهریز، تنها تپه شنی طبیعی استان یزد با دارا بودن آثار تاریخی و مناظر طبیعی ، آماده پذیرایی از مسافران و مهمانان نوروزی از اقصی نقاط میهن اسلامی است .

به گزارش روابط عمومي فرمانداري مهریز، کوه ریگ یکی از اماکن اصلی تاریخی و تفریحی طبیعی استان است که در شهرستان مهریز قرار دارد.
این تپه شنی طبیعی استان با دارا بودن آثار متعدد تاریخی و مناظر بکر طبیعی در مهریز واقع شده است .
تلی از ماسه های تمیز و بدون خاک که به صورت تپه بسیار بزرگی در نزدیکی یکی از کوههای شهر مهریز قرار دارد ، چشم هر مسافر و میهمانی را مجذوب خود می کند.
کوه ریگ که در شهرستان مهریز به نام «بام مهریز» هم معروف شده ، نه تنها در ایام تعطیلات نوروز و سال جدید خیل مسافران و گردشکران داخلی و خارجی را بسوی خود می کشاند ، بلکه این تفرجگاه طبیعی استان در طول سال، پذیرای مسافران است .
از قدیم الایام منطقه کوه ریگ شهرستان مهریز در روز نهم فروردین هر سال مردم از اقصی نقاط استان به این منطقه زیبا آمده و نوروز سلطانی را در این مکان جشن می گیرند.
از آثار جانبی کوه ریگ دیدنی شهرستان مهریز می توان به برج زیبای کبوتر خانه با معماری سنتی منحصر به فرد و همچنین آب انبار آن اشاره کرد .
ده ها باع تاریخی مشجر در اطراف کوه ریگ و همچنین تپه های متعدد شنی و کوه های نیمه بلند زببای آن در این منطقه قرار دارد که چشم هر بیینده را به خود جذب می کند .
اکثر مردم استان یزد و حتی سایر هموطنان جهت گذران ایام تعطیلات خود با حضور در این منطقه طبیعی و تاریخی نسبت به طبخ آش محلی و همچنین شن نوردی در سطح منطقه می پردازند.
مردم اعتقاد دارند که رفت و آمد در سطح کوه ریگ نوعی ورزشی و حتی برای تامین سلامتی جسم و روح بسیار موثر است .
از بام کوه ریگ شهرستان مهریز هم می توان به راحتی مناظر زیبای این شهر و باغات سرسبز را به راحتی تماشا کرد و از آن لذت برد .

تصاویر سیزده به در ۹۲ در کوه ریگ: