پیشگیری از وقوع جرم وظیفه همگانی است

رئیس دادگستری مهریز گفت: دخالت غیرضروری برخی خانواده ها در زندگی زوج های جوان و فرزندان یکی از مهمترین عوامل بروز آسیب ها و اختلاف های خانوادگی در این شهرستان است که این امر منجر به تشکیل پرونده های بیشتر در محاکم قضایی می شود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان مهریز مرتضی حداد زاده به مناسبت هفته قوه قضائیه (اول تا هفتم تیر) در نشست با فرماندار و خبرنگاران این شهرستان افزود: این دخالت‌ها که بعضاً منطقی نیست به آرامش، امنیت و دوام زندگی رابطه زناشویی جوانان به خصوص در پنج سال اول زندگی ضربه می‌زند، باید از آن پرهیز کنند.

 

وی ادامه داد: والدین باید با سعه صدر و درک دقیق فرزندان و زوج‌های جوان را برای تداوم زندگی توأم با محبت و صمیمیت بر اساس قانون و ارزش‌های معنوی راهنمایی کنند تا مشکلی برای آینده زندگی آنها به وجود نیاید.

 

این مسئول قضایی اظهار کرد: مشارکت ریش سفیدان و بزرگان فامیل برای حل و فصل برخی اختلاف های خانوادگی از جمله مسائلی است که بر خلاف گذشته در زندگی کنونی جوانان کم رنگ شده است و برای تعالی این فرهنگ ارزشمند باید بیشتر تلاش کرد.

 

حداد زاده گفت: اگر همکاری و دخالت ریش سفیدان در رفع برخی مشکلات خانوادگی و فرزندان همانند گذشته تقویت شود بدون شک ورودی پرونده ها به دادگستری کمتر می‌شود.

 

وی یادآور شد: سالانه ۱۵ هزار پرونده در این شهرستان مورد بررسی قرار می‌گیرد، باید با آگاهی به قوانین از بروز برخی آسیب‌ها پیشگیری کرد.