معاون پارلمانی رییس‌ جموری بر حمایت از اقامتگاه‌های بوم‌گردی تاکید کرد

معاون پارلمانی رییس‌جمهوری و هیات همراه از یک واحد اقامتگاه بوم‌گردی در بافت تاریخی این شهر بازدید کرد و با قدردانی از اقدام‌های انجام شده بر حمایت در گسترش این نوع فضاها تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان مهریز «حسین علی امیری» معاون پارلمانی رئیس جمهور در بازدید از بوم‌گردی باغ خوشنویس مهریز به اهمیت ایجاد زیرساخت‌های لازم برای توسعه صنعت گردشگری تاکید کرد.

وی همچنین اهمیت جلب و جذب مشارکت بخش‌خصوصی در کنار برنامه‌های اساسی دولت  تدبیر و امید در این بخش را مورد تاکید قرار داد.

همچنین فرماندار مهریز گفت: در دولت تدبیر و امید با پیگیری مسئولان و  سیاست‌های دولت شاهد مشارکت بخش‌خصوصی در ایجاد اقامتگاه‌های مختلف بوم‌گردی هستیم.

رضا زارع‌زاده مهریزی افزود: برای جذب و حضور  بیشتر گردشگران و رونق این صنعت،  زمینه‌های خوبی در منطقه وجود دارد.

مهریز ۲۰ اقامتگاه بوم‌گردی دارد.

بوم گردی به مفهوم واقعی، یعنی ما شرایطی را در یک مکان داشته باشیم که «بر اساس فرهنگ منطقه» از گردشگران میزبانی کنیم، برای نمونه اقامتگاه عشایری باید چادر و اقامتگاه روستایی باید خانه روستایی مشابه دیگر خانه های منطقه باشد.

مهریز با قابلیت های تفریحی، گردشگری از جمله باغ پهلوانپور و قنات حسن‌آباد که به ثبت جهانی رسید و چشمه غربال بیز، منطقه تفریحی کوهریگ و دیگر آثار باشکوه خشتی همواره پذیرای گردشگران داخلی و خارجی است.

این شهرستان ۶۰۰ اثر تاریخی و فرهنگی دارد که تاکنون ۱۰۰ اثر آن در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.

معاون پارلمانی