فرماندار مهریز زنده شدن حس خودباوری در جوانان را در پیشرفت کشور عزیزمان ایران اسلامی موثر دانست

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهریز، در جلسه شورای آموزش و پرورش مهریز در خصوص برنامه ریزی گرامیداشت هفته شوراهای آموزش و پرورش و دهه مبارک فجر بحث و تبادل نظر شد.
در این جلسه کیانی مقدم فرماندار نیز برنامه ریزی در جهت رسیدن به اهداف برگزاری برنامه های ایام الله دهه فجر، مقایسه وضعیت کشور عزیزمان ایران قبل از پیروزی انقلاب اسلامی با بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و آگاه سازی برای خنثی سازی توطئه های دشمن را مورد تاکید قرار داد.
وی گفت باید دید که چه عواملی باعث تغییر نگرش به جایگاه ایران اسلامی قبل از پیروزی انقلاب و بعد از پیروزی انقلاب شده است.
فرماندار مهریز در ادامه زنده شدن حس خودباوری و اعتماد به نفس در جوانان را در پیشرفت کشور عزیزمان ایران اسلامی موثر دانست.
وی در ادامه ضمن گرامیداشت هفته شوراهای آموزش و پرورش تهیه اهداف رفتاری برای برنامه های این شورا، ارزیابی دقیق در خصوص چگونگی عملکرد شورا، اجرای کامل دستورالعملها و طرح های پیشنهادی شورا را جهت عملکرد بهتر این شورا مهم دانست.
وی بررسی مشکلات و موانع مربوط به کارکرد شورا را یکی از خروجی های مفید و ارزنده هفته شوراهای آموزش و پرورش خواند و مشارکت اعضا را در خصوص دستورکار جلسات بعدی خواستار شد.
گزارش آزمون علمی مقایسه ای مرحله اول مدارس متوسطه نیز از رئوس موضوعات این جلسه بود.
گفتنی است شهرستان مهریز در مرحله اول آزمون علمی مقایسه ای مدارس متوسطه از بین 16 ناحیه و شهرستان در استان، موفق به کسب رتبه دوم در پایه اول متوسطه، رتبه اول در پایه دوم رشته ریاضی فیزیک،رتبه سوم در پایه دوم رشته تجربی، رتبه پنجم در پایه دوم رشته انسانی، رتبه دوم در پایه سوم رشته ریاضی فیزیک، رتبه سوم در پایه سوم رشته تجربی و رتبه وم در پایه سوم رشته انسانی شد که فرماندار و دیگر مسئولین از کسب این رتبه ها ابراز خرسندی کردند.
راهکارهای مناسب در خصوص تامین سوخت مدارس روستایی از موضوعات دیگری بود که مورد بحث و بررسی قرار گرفت که فرماندار مهریز اظهار داشت :قطعاً با توجه به دلسوزی ها و اتخاذ تصمیمات منصفانه دولت، شاهد حل مشکل سوخت مدارس خواهیم بود.
در پایان این جلسه نیز مجوز برگزاری مراسم تجلیل از دانش آموزان شرکت کننده در مسابقات فرهنگی هنری در بهمن ماه سال جاری نیز از طرف شورای آموزش و پرورش صادر شد.