به گزارش روابط عمومي فرمانداري مهريز،فرماندار مهریز از تامین امکانات لازم برای اسکان ۸۰۰۰ گردشگر نوروزی در مهریز خبر داد.

مهدی کیانی‌مقدم بيان نمود: شهرستان مهریز با بهره‌مندی از مردمی شریف، متدین و میهمان‌نواز در تمام طول سال پذیرای جمع زیادی از میهمانان و گردشگرانی است که به دلیل طبیعت زیبا و وجود جاذبه‌های متعدد گردشگری، این شهرستان را به عنوان هدف گردشگری و گذراندن تمام یا بخشی از اوقات فراغت خود انتخاب می‌کنند.

وی افزود: در راستای فراهم کردن خدمات سفر برای مسافران، ستاد اجرایی خدمات سفر فعالیت خود را با تشکیل و فعال کردن کمیته‌های هفت‌گانه آغاز کرده است.

فرماندار مهریز خاطرنشان کرد: با انجام هماهنگی‌های لازم و برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، سعی می‌شود در حد توان و امکانات موجود، شرایط مناسبی برای ارائه خدمات به میهمانان نوروزی فراهم شود.

کیانی مقدم پیش‌بینی و آماده‌سازی مدارس و مکان‌هایی که امکان پذیرش و اسکان میهمانان نوروزی را دارند و برنامه‌ریزی ارائه خدمات مناسب به میهمانان، تعیین کشیک در صنوف مختلف برای استمرار ارائه خدمات در ایام تعطیلات نوروزی و پیش‌بینی پایگاه‌های راهنمایی و اطلاع‌رسانی و امدادی در نقاط مختلف شهرستان را از مهم‌ترین فعالیت‌های ستاد اجرایی خدمات سفر در مهریز برشمرد.

وی خاطرنشان کرد: سال پیش در ایام تعطیلات نوروز بیش از هفت هزار مهمان و مسافر نوروز در این شهرستان اسکان داده شدند که بیشترین مسافران نوروزی از استان‌های تهران، گلستان و آذربایجان‌شرقی مهمان شهرستان مهریز بودند.

فرماندار مهریز اضافه کرد: با توجه به اینکه پیش‌بینی می‌شود امسال حجم گردشگران نوروزی مهریز به 8000 نفر برسد، کمیته استقبال نوروزی مهریز امکانات لازم برای اسکان این تعداد گردشگر را فراهم کرده است.

کیانی مقدم بیان کرد: برنامه‌ریزی تأمین کالاها و مایحتاج عمومی و ایجاد نمایشگاه عرضه کالاهای مورد نیاز مردم، تشدید نظارت بر واحدهای تهیه و توزیع مواد غذایی به منظور رعایت موازین بهداشتی و حقوق مصرف‌کنندگان از جمله اقدامات ویژه ایام نوروز در مهریز هستند.

وی کنترل و آمادگی همه دستگاه‌های امدادی و خدمات‌رسان اعم از مراکز درمانی، هلال احمر پلیس‌راه، آتش‌نشانی، راهداری و سایر ادارات مرتبط به منظور پیشگیری و مقابله با هرگونه حادثه احتمالی و مواردی از این قبیل را از دیگر برنامه‌های مهریز در این ایام اعلام کرد.

فرماندار مهریز برنامه‌ریزی ارائه خدمات فرهنگی متنوع در سطح شهرستان و به ویژه در تفرجگاه‌ها و مراکز دیدنی و سیاحتی در طول تعطیلات نوروزی، تشکیل شورای ترافیک و اتخاذ تصمیمات لازم به منظور ایجاد جریان روان ترافیکی در محورهای مواصلاتی  و برنامه‌ریزی مناسب برای معرفی شهرستان در قالب برنامه‌های فرهنگی متنوع را از دیگر برنامه‌های شهرستان مهریز برشمرد.