سایت جامع هیات های مذهبی و پیرغلامان شهرستان مهریز راه اندازی می شود

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان مهریز، مصطفی زارع زاده معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی فرمانداری مهریز در جلسه هماهنگی و برنامه ریزی همایش پیرغلامان از راه اندازی سایت جامع هیات های مذهبی شهرستان خبر داد و افزود: بخشی از این سایت به پیرغلامان شهرستان اختصاص خواهد داشت.

همچنین زارع زاده به اخلاص خدام امام حسین (ع) اشاره کرد و گفت: امام حسین (ع) در واقعه کربلا اصحاب و یاران و خانواده اش را در طبق اخلاص تقدیم خدا و دین اسلام کرد و خدام آن حضرت هم از این ویژگی بصورت بارزی برخوردارند و از نظر فرهنگی نیز در واقعه کربلا برای شیرخوار تا سالمندان جامعه، الگو و حجت داریم.

وی با بیان اینکه پیرغلام یعنی اخلاص به تمام معنا که جز برای رضای خداوند و اهل بیت کاری انجام نمی دهد ادامه داد: این ویژگی مهم، الگوی اصلی تمام هیات های مذهبی بوده که بسیار هم موفق بوده است و این چراغ بخاطر اخلاص پیرغلامان خاموش نشده است.

معاون فرماندار مهریز به تهیه بانک اطلاعاتی از پیرغلامان شهرستان اشاره کرد و افزود: این سایت می تواند سایت جامعی از هیات های مذهبی مهریز باشد که بخشی از آن به پیرغلامان اختصاص دارد.

وی با اشاره به اینکه در این راستا یک سایت مرجع در مهریز راه اندازی می شود تصریح کرد: هرفردی با مراجعه به این سایت می تواند هرگونه اطلاعاتی در خصوص محرم و نحوه عزاداری های شهرستان را دریافت کند.

زارع زاده اضافه کرد: در این سایت آداب و رسوم محلات و روستاهای مهریز، اسامی تمام حسینیه ها و قدمت و مراسم های آنها، وقفیات، پیرغلامان، مداحان، ذاکرین و غیره جمع آوری می شود و به عنوان میراث معنوی و ماندگار برای شهرستان باقی خواهد ماند.

وی افزود: همچنین با توجه به اینکه بسیاری از اشعار به فراموشی سپرده شده است ، با راه اندازی این سایت یاد و نام، خاطرات و اشعار پیرغلامان به یادگار خواهد ماند.

معاون فرماندار مهریز بر برگزاری باشکوه عید غدیر تاکید کرد و گفت: هیات های مذهبی غدیر را نیز مانند محرم بصورت گسترده و بزرگ برگزار کنند چراکه اگر غدیر پاس داشته می شد محرم هم اتفاق نمی افتاد.

۱۴۰۲/۰۳/۲۸

روابط عمومی فرمانداری شهرستان مهریز