فرماندار مهريز:
فرماندار مهریز گفت: برای گسترش فرهنگ ایثار و مقاومت در جامعه باید خاطره ایثارگران و رزمندگان دوران هشت سال دفاع مقدس به نحو شایسته ای تهیه ، تدوین و در دسترس عموم مردم و به خصوص جوانان قرار گیرد.
 
به گزارش روابط عمومي فرمانداري مهريز:سید محمد رستگاری در نشست شورای هماهنگی ایثارگران مهریز افزود: در دفاع مقدس افزون بر سه هزار رزمنده بسیجی شهرستان در جبهه های حق علیه باطل حضور داشته اند.
وی ادامه داد: تقدیم 313 شهید توسط مردم ولایتمدار مهریز به انقلاب اسلامی گویای روحیه ایثار و فداکاری در راه دین و ارزش های والای نظام است و باید همواره در تکریم ایثارگران اقدام شود.
فرماندار مهریز تصریح کرد: توجه به خانواده های شاهد و ایثارگران و رسیدگی به وضعیت تحصیلی فرزندان شاهد وظایف مهمی است که باید مسئولان به آن عنایت ویژه داشته باشند.
فرماندار مهريز با بیان اینکه دشمنان انقلاب با تهدید نرم خود مقدسات و ارزش های نظام را نشانه رفته اند بر گسترش فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه و میان نسل جوان تاکید کرد.
وی به انجام برنامه های مختلف در حوزه ایثارگری در این شهرستان با حضور و مشارکت مردم و تشکل های مختلف تاکید کرد و یادآور شد: به کارگیری ظرفیت های مختلف و افراد دلسوز و علاقه مند در تحقق اهداف و برنامه های فرهنگی خیلی ضروری و موثر است .
در این جلسه که امام جمعه و مسئولان اجرایی مهریز حضور داشتند بر برگزاری مراسم های مختلف در حوزه ایثارگری در این شهرستان تاکید شد.
جامعه ایثارگری مهریز شامل رزمندگان ، آزادگان و جانبازان و خانواده شهدای حدود 15 هزار نفر است که در دوران دفاع مقدس در دفاع از انقلاب و تمامیت ارضی کشور نقش آفرینی کردند.