مجموعه‌ي مهرپادين مهريز كه شامل حمام، امامزاده، قلعه، آب‌انبار و بازارچه است، به قرن هشتم هجري قمري تعلق دارد و تقريبا يكي از قديمي‌ترين مجموعه‌هاي شهري منطقه است. اين مجموعه در مركز ـ محله‌ي مهرپادين و در كنار محله‌ي مهرآباد، هسته‌ي اوليه‌ي شهر تاريخي مهريز محسوب مي‌شود.

انتساب اين مجموعه به مهرنگار ـ دختر انوشيروان ساساني ـ بازمي‌گردد. مجموعه مهرپادين در سال 1378 به ثبت آثار ملي رسيده است و به‌دليل نبودن اطلاع‌رساني مناسب در مهريز و نداشتن راهنما در مجموعه، بسياري از گردشگري به ديدن مهرپادين نمي‌روند.

مجموعه‌ي تاريخي مهرپادين شامل آثار ارزشمندی مانند حمام و مسجد جامع، امامزاده (کشته‌خانه)، قلعه، آب‌انبار و بازارچه است که در روزگار فرمان‌فرمايي آل مظفر (سده‌ي هشتم هجري قمري) پي‌ريزي شده و مرکز محله‌ي مهرپادين را شکل مي‌داده است. البته زمان پيدايش محله‌ي مهرپادين به‌عنوان هسته‌ي نخستين شهر مهريز، بسيار پيش‌تر از دوران آل مظفر بوده است و بنا به شهادت متون تاريخي، به روزگار انوشيروان شاهنشاه دادگر ساساني (531 ـ 579 ميلادي) بازمي‌گردد.حمام زيباي مهرپادين با زيربنايي حدود 500 متر مربع در دوران قاجار و در دو قسمت مردانه و زنانه بنا شده است و شامل فضاهايي مانند رختکن، گرمخانه، خزينه و … است.