با حضور کیانی مقدم فرماندار مهریز یادواره 56 شهید دانش آموز مهریز برگزار شد.

ابتدا سرهنگ اکبری فرماندار بسیج مقاومت ناحیه مهریز به عظمت جایگاه شهید فهمیده در به استقبال شهادت رفتن اشاره و گفت: درود بر بسیجیان مملکت ما که مخلص ترین افراد جامعه ما هستند، بسیجیان منتظر یک اشاره رهبرند تا از جان خود برای این نظام مایه بگذارند
حسن حاضری مدیر آموزش و پرورش مهریز ضمن عرض تبریک هفته بسیج دانش آموزی گفت : افتخارات رزمندگان اسلام به اين بود كه با توكل به خدا و اعتماد به نفس و روحيه بسيجي به رهبري امام خميني (ره) در برابرقدرتهاي استكباري ايستادند و براي ايران اسلامي افتخار آفريدند.
سرهنگ هژبری مسئول ستاد حفظ و نشر ارزشهای دفاع مقدس استان گفت :دانش آموزان ما بايد بيش از گذشته در جهت شناخت اهداف و خصوصيات اين شهيد بزرگوار حركت كنند و براي تحقق اهداف او تلاش نمايند.
وی  تاكيد كرد: هفته بسيج دانش آموزي ، فرصت بسيار مناسبي براي برقراري ارتباط بيشتر با شهید فهمیده و همه شهداي دانش آموز است .
هژبری تصريح كرد: بدون شك راه و مرام اين شهيد و همه شهيدان سرفراز دانش آموز تا قيام قيامت الگويي بي بديل براي نسل جوان ما خواهد بود. 
مسئول ستاد حفظ و نشر ارزشهای دفاع مقدس استان به نقش شهیدان در سرافرازی این نظام اشاره کرد و گفت : خون شهدای انقلاب اسلامی به هدر نرفته است و آنها بودند كه به قیمت خون خود، آبروی اسلام، قرآن پیامبر و استقلال مملكت را حفظ كردند و حركتی كه آنها در این انقلاب از خود نشان دادند در طول تاریخ بی نظیر بوده است.
وی ضمن اشاره به اهمیت برگزاری یادواره های شهدا خاطر نشان کرد :وظیفه قدردانی از ایثارگران بویژه شهیدان، فریضه ای عینی و تعینی و همیشگی است.