بازدید فرماندار مهریز از اداره ثبت احوال این شهرستان

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهریز، کیانی مقدم همچنین در این بازدید در جریان روند عملکرد این اداره به ویژه در بخش صدور شناسنامه های مکانیزه قرار گرفت.
منصوراسماعیل زاده رئیس اداره ثبت احوال مهریز ویژگی های سامانه صدور شناسنامه های جدید مکانیزه را چنین نام برد :ضریب امنیتی بالا،عدم امکان جهل و سوء استفاده از آن ،قطعی کوچکتر از شناسنامه های قبلی که امکان جابجایی و حمل و نقل آن راحت تر است،چاپ عکس بصورت مستقیم روی این شناسنامه، پوشش و سلفونی روی صفحه اول این شناسنامه، انتشار شماره ملی بصورت بارکد در این شناسنامه.

وی گفت : در حال حاضر صدور این شناسنامه ها برای خانواده های شهدا و ایثارگران در اولویت بوده و این عزیزان می توانند جهت صدور شناسنامه جدید به این اداره مراجعه نمایند .
اسماعیل زاده گفت :صدور شناسنامه های جدید در حال حاضر  برای عموم افراد با توجه به این خط تولید امکان ندارد و شهروندان می توانند  بر اساس برش زنی و یا مقطعی که اعلام خواهد شد به اداره ثبت احوال این شهرستان مراجعه و شناسنامه های جدید دریافت کنند.
وی از تعویض تمامی شناسنامه های شهرستان در  دوره ی زمانی سه یا چهارسال خبر داد.
رئیس اداره ثبت احوال مهریز اظهار داشت : با افتتاح سامانه جدید صدور شناسنامه های مکانیزه در این شهرستان تا به حال 163 شناسنامه جدید جهت تعویض بزرگسال و 33 شناسنامه هم جهت المثنب صادر شده است.
گفتنی است این اداره دارای 106049 برگ سند ولادت می باشد که از این تعداد 85902 برگ مربوط به قبل از سال 68 و 20147 برگ سند مربوط به بعد از سال 68 می باشد.
این اداره نیز دارای 32794 برگ سند فوت که تعداد 30538 برگ مربوط به قبل از سال 68 .و 2256 برگ سند فوت مربوط به بعد از سال 68 می باشد.