امام جمعه مهریز با اشاره به اینکه مردم ایران دشمنی با آمریکا را فراموش نمی‌کنند، گفت: عزت و اقتدار ایران در مذاکرات حفظ شود.

به گزارش روابط عمومي فرمانداري مهريزبه نقل از خبر گزاري تسنيم ا، حجت الاسلام و المسلمین علی برهان در خطبه‌های این هفته نماز عبادی سیاسی جمعه این شهرستان اظهار کرد: امروز ملت ایران بیدارتر از همیشه است و دست آمریکا را خوانده است.

وی افزود: چهره‌ آمریکا نه فقط در ایران، بلکه در منطقه شناخته شده است و ما هم هرگز از شعار مقدس "مرگ بر آمریکا" دست بر نمی‌داریم.

امام جمعه مهریز با اشاره به مذاکرات ایران و 1+5 گفت: مسئولان کشور باید عزت، اقتدار، منافع و آبروی جمهوری اسلامی ایران را در مذاکرات در نظر بگیرند.

خطیب نماز جمعه مهریز با اشاره به اینکه سخنان رهبر انقلاب باید به صورت گفتمان در بیاید افزود: اهمیت ضرورت گفتمان‌سازی فرمایشات مقام معظم رهبری باید مورد توجه باشد.

وی تصریح کرد: گفتمان‌سازی فرمایشات مقام معظم رهبری محقق نشده و باید تلاش کنیم فرمایشات مقام معظم رهبری گفتمان‌سازی و به مرحله عمل و رفتار تبدیل شود.

وی در دیگر سخنان خود با بیان اینکه پرستاران باید زینب سلام الله علیها گونه در جامعه عمل کنند افزود: حضرت زینب سلام الله علیها پرستار تمام نیکی‌ها، پرستار تن رنجور ولایت و پرستار ارزش‌های مقدس عاشورا بود.

وی تاکید کرد: به جز پرستاران‌ تمام زنان مسلمان جهان نیز باید سیره و روش آن حضرت را ادامه دهند.

وی در بیان شخصیت پرستار گفت: پرستار کسی است که چشم از خود فرو بسته، از خود و تمایلات خود گذشته، خواب راحت را ترک گفته، خستگی را بر آسودگی ترجیح داده، نگاه از خویش بر گرفته و بر عزیزی که در رنج بیماری گرفتار آمده است نگران شده است.

برهان با گرامی‌داشت هفته احسان و نیکوکاری گفت: این کمک و مساعدت نباید در سال تنها به یک روز خلاصه شود و همیشه باید وجود داشته باشد.

خطیب نماز جمعه مهریز به صفت بخشش و فیاضیت در اسلام و سفارشات قرآن و ائمه اطهار علیهم السلام در این رابطه به صورت مفصل اشاره و با قدردانی از همه کسانی که با تاسی به دین و ارزش‌ها در این راه گام بر می‌دارند بیان کرد: هفته احسان و نیکوکاری فرصت خوبی برای مومنین و خیرین است که دست نیازمندان را گرفته و شب عید خوبی را برای فرزندان آنها بوجود آورند.

وی با اشاره به خطبه‌های هفته پیش خود،  با تفسیر آیه "و لن یجعل اللّه للکافرین على المؤمنین سبیلا" اظهار کرد: اسلام خواسته است که مسلمانان مستقل باشند و وابسته به کفر نباشند، لذا خداى تعالى هرگز کفار را ما‌فوق مؤ‌منین و مسلط بر آنان قرار نمی‌دهد.

وی یکی از مهمترین برکات اقتصاد مقاومتی را استقلال و استقلال را زمینه اقتصاد مقاومتی دانست و گفت: اساس و پایه اقتصاد مقاومتی استقلال است و اگر مستقل شدیم دیگر تحریم بر ما اثر نمی‌گذارد.