فرماندار مهریز

ارتباط حوزه و آموزش و پرورش می تواند آسیب های اجتماعی را کاهش دهد

رضا زارع زاده فرماندار مهریز در ستاد همکاری حوزه علمیه و آموزش و پرورش با بیان اینکه ارتباط و تعامل حوزه و آموزش و پرورش می تواند آسیب های اجتماعی را کاهش دهد گفت باید مقابله با آسیب‌ها را با آموزش و پرورش شروع کنیم

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان مهریز با حضور رضا زارع زاده فرماندار شهرستان ، عبدالرضا محی الدینی امام جمعه مهریز و جمعی از مسئولین شهرستان ستاد همکاری حوزه های علمیه و آموزش و پرورش مهریز در محل سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

رضا زارع زاده فرماندار مهریز در این جلسه با بیان اینکه ارتباط و تعامل حوزه و آموزش و پرورش می تواند آسیب های اجتماعی را کاهش دهد گفت باید مقابله با آسیب‌ها را با آموزش و پرورش شروع کنیم

مقام عالی دولت در شهرستان  درباره نقش روحانیت در کاهش آسیب های اجتماعی گفت  در هر کجا روحانیون خوش سخن و خوش فکر در مدارس بودند، سطح آسیب‌های اجتماعی کاهش یافته است.

همچنین عبدالرضا محی الدینی امام جمعه مهریز با اشاره به طرح مبلغان امین در مدارس  عنوان كرد: هدف اصلی برگزاری اين طرح تربيت افراد متدين و اجرای برنامه تربيتی دينی است و در اين راستا مبلغان در طول اجرای برگزاری اين طرح نشست‌ها و تشكل‌ها و برنامه‌های مفيد، مؤثر و مثبتی برگزار كردند.

وی افزود: برای هر چه بهتر و هماهنگ‌تر برگزار شدن اين طرح بايد كليه كادر مدارس و دانش‌آموزان، مبلغان توجيه شوند و وظايف هر يك مشخص شود، زيرا مبلغان امين هنوز جايگاه واقعی خود را در مدارس پيدا نكرده‌اند.

محی الدینی با اشاره به اینکه مساله آموزش و پرورش برای ما مقطعی نیست گفت: نمی توانیم دانش آموزان را رها کنیم و وظیفه ذاتی حوزه های علمیه پرورش و تربیت نیروی مومن و متعهد است از این رو همواره برای حضور در مدارس برنامه داشته‌ایم و داریم.