رئیس اداره ثبت احوال مهریز

اداره ثبت احوال شهرستان همزمان با انتخابات دایر می باشد

رئیس اداره ثبت احوال مهریز از دایر بودن اداره ثبت احوال مهریز در روزهای پنجشنبه و جمعه اول و دوم اسفندماه خبر داد

به گزارش کمیته اطلاع رسانی ستاد اانتخابات مهریز ، رئیس اداره ثبت احوال مهریز گفت: اداره ثبت احوال مهریز در روزهای پنجشنبه و جمعه (اول و دوم اسفندماه) به منظور پاسخگویی و تحویل شناسنامه‌های تعویضی و مفقودی متقاضیانی که از قبل درخواست داده بودند، باز هستند.

مهدی مصدق  افزود: همچنین در روز انتخابات، ثبت احوال پاسخگوی مراجع و مسئولان شعب اخذ رای به منظور رفع ابهام برای مدارک هویتی رای‌دهندگان خواهند بود و به صورت تلفنی استعلام‌های مورد نظر را پاسخ می‌دهد.

وی ادامه داد: در دست داشتن اصل شناسنامه از الزامات شرکت در انتخابات است و همچنین افراد باید از شماره ملی یا همان کد ملی خود آگاهی داشته باشند. افراد برای آگاهی از شماره ملی خود یا از قبل اقدام به گرفتن کارت ملی کرده بودند که شامل همان کارت‌های نمونه قدیم است یا اینکه برای صدور کارت هوشمند ملی خود اقدام کرده‌اند و از شماره ملی خود مطلع هستند و یا اینکه شناسنامه‌های خود را تعویض کرده‌اند و دارای شناسنامه مکانیزه هستند که درآن شماره ملی قید شده است. روش دیگر  برای مطلع شدن از شماره ملی این است که در سال‌های گذشته شماره ملی افراد از طریق کارت‌های ملی قدیم به آنها ابلاغ شده است.