مدیرکل محیط زیست استان در مهريز:

به گزارش روابط عمومي فرمانداري مهريز:سید حسین سادات موسوی  در آیین معارفه رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان مهریز افزود: جلب مشارکت دوستداران محیط زیست در کنار فعالیت های دولت نقش مهمی در حراست از منایع عظیم گیاهی و جانوری دارد.
وی ادامه داد: برای آشنایی مردم و جوانان با وضعیت محیط زیست استان و نحوه همکاری علاقه مندان در سال های اخیر دوره های آموزشی و اردوهای مختلف برگزار شد که به خاطر اهمیت موضوع این برنامه ها ادامه دارد.
این مسئول تصریح کرد: وجود تشکل های مختلف زیست محیطی و مشارکت همگان برای حفظ گونه های حیات وحش از اهمیت زیادی برخودار است و برای گسترش آن برنامه های مناسبی در سال برگزار می شود.
سادات موسوی به اهمیت فرهنگ سازی و اطلاع رسانی در خصوص محیط زیست استان و شرایط آن به عنوان یک مساله مهم اشاره و بر همکاری مردم و تشکل های مردمی در این ارتباط تاکید کرد.
وی با قدردانی از تلاش های مهدی تیموری ، محمدرضا خدا رحمی را به سمت رئیس جدید اداره حفاظت محیط زیست شهرستان مهریز معرفی کرد.
همچنین سید محمد رستگاری فرماندار مهریز با قدردانی از فعالیت های اداره محیط زیست این شهرستان به اهمیت معرفی مناطق حفاظت شده و گونه های آن به عنوان یک ضرورت اجتماعی تاکید کرد.
منطقه حفاظت شده کالمند- بهادران مهریز یزد در سال 1355 به دلیل تخم گذاری پرنده با ارزش و کمیاب هوبره و همچنین برخورداری از وضعیت اکولوژیکی مناسب برای ادامه حیات گونه های ارزشمند جانوری و گیاهی مختلف از جمله آهو و زاغ بور به عنوان منطقه شکار ممنوع و از اول خرداد ماه سال 1370 با تصویب شورای عالی محیط زیست به صورت رسمی در زمره مناطق چهار گانه تحت مدیریت سازمان حفاظت محیط زیست قرار گرفت و به عنوان منطقه حفاظت شده اعلام شد.
تاکنون بیش از 800 گونه گیاهی، 160 نوع پرنده، 60 نوع پستاندار وحشی و بیش از 40 نوع خزنده در مناطق حفاظت شده استان یزد شناسایی شده است.