مراسم سالگرد ارتحال آیت الله حاج سید محمد باقر حسینی منش امام جمعه فقید مهریز برگزار شد

مدرس حوزه و دانشگاه یزد در این مراسم که معاون استاندار ، امام جمعه و مسئولان محلی حضور داشتند گفت: تكریم و تجلیل از عالمان دینی و پاسداشت یاد و خاطره آنها به عنوان یك ارزش والای دینی و اخلاقی ، همواره یك وظیفه مهم محسوب می گردد .
حجت الاسلام والمسلمین سید حسن میر رحیمی  افزود: عالمان دینی در طول حیات خود برای احیا و نشرآموزه های مكتب حیات بخش اسلام زحمات فراوانی كشیده اند .
وی خاطر نشان كرد: عزت امروز در بین ملل اسلامی و كشور ما ، همه بخاطر دین و گسترش تعالیم اسلام در بین مردم و نسل جوان و تلاش های طاقت فرسا و مخلصانه این افراد است .
مسئول سابق عقیدتی سیاسی فرماندهی انتظامی استان یزد تصریح كرد: ملت ایران در طول تاریخ نشان داده كه همواره از عالمان دینی و خادمان واقعی خود قدردانی می كند .
میر رحیمی همچنین به اهداف كنونی كفر جهانی در خصوص ورود به نبرد مهم نرم و فعالیت های سوء فرهنگی برای تضعیف ارزش ها و اعتقادات دینی در بین نسل جوان اشاره و خواستار هوشیازی و بصیرت بیش از گذشته خانواده ها و مسئولان امر شد .
وی تاكید كرد: دشمن بصورت جدی و سازماندهی شده می خواهد در قالب تهدید نرم و با ابزارهای فرهنگی و تبلیغی مدرن خود ، اهداف شوم را دنبال نماید .
مرحوم آیت الله حاج سید محمد باقر حسینی منش  به مدت 10 سال به عنوان اولین امام جمعه مهریز نسبت به ارشاد مردم و تبلیغ دین فعالیت كردند .
ایشان در سال 1377 و در سن 73 سالگی فرمان حضرت حق را لبیگ و به دیار باقی شتافتند .
یكی از فرزندان ایشان شهید سید محسن حسینی منش در هشت سال دفاع مقدس به فوز عظیم شهادت نایل و دیگر فرزند ایشان هم  سید علی حسین منش  جزء آزادگان سرافراز انقلاب اسلامی است.