احمد ابراهیمی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان یزد با اشاره به گرامی داشت هفته دفاع مقدس از ۳۱ تا ۷ مهرماه گفت: در جهت بزرگداشت این هفته برنامه های متنوعی در سطح استان برنامه ریزی شده است.

وی افزود: گلباران مزار پاک شهدای سطح استان با حضور مسئولان و مردم شهید پرور و مومن دارالعباده پنجشنبه سوم مهرماه برگزار می شود.

وی تصریح کرد: این مراسم در مرکز استان از ساعت ۱۶ با غباروبی مزار سومین شهید محراب در مسجد روضه محمدیه آغار و سپس از ساعت ۱۶ و ۳۰ دقیقه با حضور در گلزار شهدای خلدبرین ادامه پیدا خواهد کرد.

ابراهیمی، تجلیل از خانواده های شهدا را از دیگر برنامه های این هفته دانست و افزود: در این هفته به صورت نمادین از تمام خانواده های شهدا شهرستان مهریز تجلیل می شود.

وی گفت: این مراسم ۳ مهر ماه و با حضور مسئولین و مدیران دستگاه های مختلف استان در قالب گروه های مجزا برگزار می شود.

ابراهیمی، اظهار داشت: این مراسم در جهت تجلیل از زحمات و فداکارهای پدران و مادران شهدا به عنوان میراث ارزشمند شهدا صورت می گیرد.

وی با اشاره به برگزاری همایش بزرگ جانبازان قطع نخاع و بالای ۷۰ درصد در استان تصریح کرد: این همایش ۳۱ شهریور و در آغازین روز از هفته دفاع مقدس از ساعت ۱۰ صبح در محل هتل زنبق اداره برق استان برگزار می شود.

وی تجلیل از نفرات برتر کنکور شاهد و ایثارگر استان یزد را از دیگر برنامه های این هفته دانست و اضافه کر: در این همایش از ۴۰ نفر از برگزیدگان کنکور استان در سال ۹۳ در رشته های مختلف با لوح تقدیر و اهدا هدایا تجلیل می شود.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان یزد اذعان داشت: برگزاری مراسم تجلیل از ۱۲۰ نفر از نفرات برتر قرآنی شاهد و ایثار گر استان از دیگر برنامه های می باشد که در این هفته در شهرستان میبد و با حضور امام جمعه این شهرستان برگزار می شود.

وی با اشاره به برگزاری یادواره های شهدا در طول سال عنوان کرد: در این ایام نیز یادواره های محتلفی در سطح شهرستان های استان برگزار می شود.

ابراهیمی، با اشاره به تقارن هفته دفاع مقدس و بازگشایی مدارس گفت: حضور خانواده های شهدا در آیین بازگشایی مدارس و تجلیل از آنها از دیگر برنامه های این هفته می باشد.

وی با بیان اینکه این مراسم در سطح ۲۴ مدرسه شاهد سطح استان برگزار می شود، افزود: مذاکراتی با آموزش و پرورش استان جهت برگزاری این مراسم در سایر مدارس نیز انجام شده است.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان یزد در پایان ابراز امیدواری کرد: با اجرای هرچه بهتر این مراسمات بتوانیم دین خود را نسبت به شهدا این نظام و انقلاب ادا کنیم.

شایان ذکر است به همین مناسبت  برای  برنامه ریزی و هماهنگی حضور مسئولین و مدیران دستگاه های مختلف استان وتجلیل ازخانواده های شهدا شهرستان مهریزجلسه ای با حضور فرماندار ؛ مشاور استانداردر امور ایثار گران وخانواده  شهدا، معاون فرماندار ،بخشدار مرکزی مهریر ،فرمانده ناحیه مفاومت مهریز و مسنولان بنیاد شهید وامور ایثارگران یزد و مهریزدرمحل فرمانداری مهریز برگزار شد.