فرماندار مهریز لزوم توجه ویژه به ارتقای کیفیت آموزشی /مشارکت خیران جلب شود

فرماندار مهریز با تأکید بر لزوم توجه ویژه به ارتقای کیفیت آموزشی این شهرستان، گفت: باید مشارکت خیران، مردم و بخش خصوصی در فعالیت آموزش و پرورش جلب شود.

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان مهریز  رضا زارع زاده فرماندار مهریز در جلسه شورای آموزش و پرورش این شهرستان  با بیان اینکه نیروی انسانی از مهمترین ارکان توسعه هر جامعه‌ای است، اظهار کرد: آموزش و پرورش نیز اصلی‌ترین ارکان تربیت نیروی انسانی در جامعه محسوب می‌شود.

زارع زاده مهریزی با اشاره به اینکه همین دو جمله به نقش، اهمیت و جایگاه آموزش و پرورش در توسعه هر جامعه‌ای به ویژه در کشورهای در حال توسعه اشاره دارد، افزود: نقش آموزش و پرورش در فرهنگ‌سازی انکارناپذیر است.

فرماندار مهریز در ادامه گفت: چنانچه نهاد آموزش و پرورش بتوانند به درستی به رسالت و وظایف خود به ویژه در تربیت نیروی انسانی متخصص، کارآمد و ماهر عمل کند قطعاً چشم انداز توسعه به خوبی ترسیم خواهد شد.

مقام عالی دولت در شهرستان مهریز  با اشاره به اینکه برای حل مشکلات آموزش و پرورش به ویژه در حوزه سخت افزاری تنها اقدامات دولتی امکان پذیر نیست، تأکید کرد: برای رفع و کاهش مشکلات این حوزه نیازمند تعامل و مشارکت مردم، خیران و بخش خصوصی هستیم.

وی  با بیان اینکه با توجه به در پیش بودن سال تحصیلی جدید باید به ارتقای کیفیت آموزش و پرورش مهریز توجه ویژه‌ای انجام شود، افزود: ارتقای کیفیت به معنای نارضایتی از وضعیت موجود نیست بلکه ما به دنبال افزایش و ارتقای سطح کیفی آموزش و پرورش شهرستان در همه حوزه‌ها هستیم و با توجه به ظرفیت های موجود شهرستان می‌توانیم در همه عرصه‌های تحصیلی جایگاه ویژه‌ای داشته باشیم.

تشدید نظارت‌ها در مدارس مهریز

همچنین مدیر آموزش و پرورش شهرستان مهریز  نیز در ادامه این جلسه با بیان اینکه در هفته‌های اخیر نظارت‌های شدیدتری بر امور مدارس شهرستان مهریز انجام شده است، افزود: تمهیدات لازم برای آغاز سال تحصیلی جدید نیز اتخاذ شده است.

سید کاظم حسینی  بررسی وضعیت مدارس ناایمن ،ثبت نام دانش آموزان ،ساماندهی وسازماندهی دقیق معلمان وتهیه تجهیزات لازم برای بازگشایی مدارس را اولویت اصلی در انجام امور اموزش وپرورش عنوان کرد وبر پیگیری این امور مهم تاکید کرد.

حسینی المدواری ادامه داد: امسال نزدیک به 11 هزار نفر در مدارس سطح شهرستان  ثبت نام کرده‌اند.