به گزارش روابط عمومي فرمانداري مهريز و نقل از نهاد كتابخانه هاي عمومي شهرستان مهريز:سيد محمد رستگاری، فرماندار شهرستان ضمن تبریک میلاد با سعادت کریمه اهل بیت، حضرت معصومه(س)،از تلاش و همت اداره کتابخانه ها در برگزاری جلسات مستمر انجمن تشکر کرد و بیان داشت:کتابخانه های عمومی در اجرای برنامه های فرهنگی، جذابیت و متنوع بودن را مدنظر قرار داده و در جلسات انجمن، عملکرد کتابخانه های عمومی در حوزه کتابخوانی، تجهیز و تعمیر کتابخانه ها و مشارکت ادارات و مسئولین شهرستان در مباحث کتابخانه ها به صورت مستمر گزارش شود.

 

وی همچنین در این جلسه به موضوع فضاهای مجازی پرداخت و اظهار داشت: کتابخانه ها و سایر دستگاه های فرهنگی باید از ظرفیت رسانه ها و  شبکه های اجتماعی جهت معرفی کتاب، تبلیغات کتابخوانی و  ایجاد گروه های مطالعاتی استفاده کنند.

 

فرماندار در ادامه صبحت های خود از اعضای حقیقی و حقوقی حاضر در نشست خواست: جهت جذب کمک های خیرین ، طی فراخوان عمومی عمومی شناسایی خیرین حامی کتابخانه در حمایت از فعالیت کتابخوانی  ، برگزاری مسابقات و اهدای جوایز با کتابخانه های عمومی شهرستان همکاری نمایند .

 

سعید قریشی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان نیز با اشاره به شرکت  1252 نفر از شهروندان در هتمین جشنواره کتابخوانی رضوی و مساعدت 20 میلیون ریالی خیرین جهت اهدای جوایز به برگزیدگان، از حمایت و همکاری ارگان ها در برگزاری این مسابقه قدرانی کرد .

 

قریشی، همچنین از افتتاح کتابخانه روستایی گردکوه در هفته دولت خبر داد و گفت: این کتابخانه  با  واگذاری خانه ترویج جهاد کشاورزی و  تلاش دهیاری و شورای شهر و مساعدت 300 میلیون ریالی  خیر، علی اکبر محبوبی با زیربنای 230 مترمربع  در هفته دولت آماده بهره برداری می باشد.

 

در ادامه جلسه، هرکدام از اعضا به بیان نظرات خود در حوزه کتابخانه ها و کتابخوانی پرداختند.

 

در پایان نشست، به مناسبت  میلاد حضرت معصومه (س)، کتاب" بانوی ملکوت" نوشته  علی کریمی جهرمی توسط شازده علوی، مسئول کتابخانه عمومی شهید مطهری معرفی و به هر کدام  از حاضرین یک نسخه از این کتاب اهدا شد.

 

اجرای فراخوان عمومی شناسایی خیرین حامی کتابخانه،تهیه لیست جامعی از نویسندگان مهریزی جهت معرفی و نقد کتاب در نشست های کتابخوان،حمایت مالی شورا و شهرداری شهرستان در اهدای جوایز به شرکت کنددگان در برنامه و مسابقات کتابخوانی ادارات کتابخانه ها و آموزش و پرورش ،ساخت تندیس کتاب، معرفی دانش آموزان شاعر، نویسنده و کتابخوان برتر به کتابخانه ها و حضورر آنان در نشست کتابخوان و اهم مباحث مطرح شده در این جلسه بود.