موفقیت نیروهای راهداری یزد در گرو همکاری مردم است

مدیرکل راهداری ،حمل و نقل جاده‌ای یزد تاکید کرد: موفقیت نیروهای این اداره کل در انجام هرچه بهتر وظایف محوله در گرو همکاری مردم و همراهی دستگاه‌های اجرایی مرتبط استان قرار دارد تا همه از نتایج آن بهره‌مند شوند

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان مهریز علی علیخانی در آئین معارفه رئیس راهداری، حمل و نقل جاده‌ای شهرستان مهریز افزود: نگهداری، نظارت و مراقبت از راه‌ها در راستای آسایش مردم و رانندگان از جمله وظیفه مهمی است که به عهده این نهاد قرار دارد.

وی ادامه داد: در کنار راهداران که شبانه روز ماموریت‌های خود را انجام می‌دهند نقش سایر دستگاه‌های اجرایی و مردم هم بر کسی پوشیده نیست.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان یزد  اظهار داشت: ایمنی تردد در جاده‌ها از اولویت‌های راهداری و حمل و نقل جاده‌ای است که با همکاری مردم و مسئولان محقق می‌شود.

علیخانی خاطرنشان کرد: پیشگیری از حوادث در جاده‌ها به عوامل مختلف و مشارکت دستگاه‌های  اجرایی شهرستان و استان بستگی دارد .

وی در ادامه با قدردانی از خدمات « حسین خشنو» ، محمدعلی باغبان را به عنوان رئیس اداره راهداری،  حمل و نقل جاده‌ای مهریز معرفی کرد.

همچنین فرماندار مهریز با اشاره به اینکه این شهرستان به خاطر شرایط آب و هوایی مناسب و وجود مناطق ییلاقی میزبان مسافران بسیاری در ایام مختلف سال است، رسیدگی به وضعیت جاده‌های منطقه را خواستار شد.

رضا زارع زاده مهریزی افزود: رسیدگی به وضعیت جاده‌ها به خصوص در مناطق روستایی بخش مرکزی و نظارت و کنترل‌ها باید افزایش یابد.           

استان یزد  ۶۸۱ کیلومتر بزرگراه، ۶۵۷ کیلومتر راه اصلی، ۹۸۰ کیلومتر راه فرعی و ۲هزار و ۲۵۰ کیلومتر راه روستایی دارد که ۱۲۶۷ کیلومتر آن جزو راه‌های شریانی و ملی هستند.

۱۷ هزار راننده در استان فعالیت دارند که ۱۵ هزار نفر آنها زیرپوشش اداره کل راهداری و حمل و نقل است و در واقع با وجود خانواده‌های این افراد حدود ۱۰ درصد جمعیت استان زیرپوشش این مجموعه است.

هفت هزار و ۴۸۰ دستگاه خودرو در بخش حمل بار و ۷۳۰ اتوبوس در بخش جابه جایی مسافر فعالیت دارد که در حوزه حمل بار  استان در سال گذشته ۲۰ میلیون تن بار جابه جا شده است.

پارسال بیش از ۲۰ میلیون تن کالا از مبدأ یزد به نقاط مختلف کشور حمل و یک‌میلیون و ۴۸۲ نفر مسافر هم از مبدأ استان به سایر مناطق جابه جا شده است.

روزانه حدود ۴۰۰ هزار دستگاه خودرو در جاده‌های برون شهری استان یزد رفت و آمد می‌کند.

استان یزد بر اساس آمار سال ۱۳۹۵ با یک میلیون و ۱۸۰ هزار نفر جمعیت در مرکز جفرافیایی ایران قرار دارد که ۸۵ درصد در ۲۱ شهر زندگی می‌کنند.