معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری مهریز در جلسه ساماندهی کشتار دام برای روز عید قربان در شهرستان تاکید کرد:
اطلاع رسانی و آگاه سازی همگانی جهت رعایت موازین بهداشتی در ذبح دام برای پیشگیری و مقابله با تب کریمه کنگو / نظارت بر کشتار دام در کشتارگاه ها و پرهیز از کشتار غیرمجاز دام


 


 


 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان مهریز، علیرضا مرادیان در جلسه ساماندهی کشتاردام در روز عید قربان گفت:با توجه کشتار دام نذری در این روز ایجاد تمهیدات لازم جهت ارتقا سطح بهداشتی گوشت حاصل از کشتار دام ضروری است.

وی با اشاره به بیماری تب کریمه کنگو و فصل تابستان بیان کرد: در ذبح دام موازین بهداشتی باید از سوی مردم رعایت شود چون احتمال خطر بیماری بالاست.

وی توصیه کرد: حتما افرادی که قصد کشتار دام نذری در روز عید قربان را دارند از طریق کشتارگاه شهرستان ذبح و پس از پیش سردگذاری نسبت به توزیع آن اقدام نمایند.

مرادیان تاکید کرد: اگاه سازی و اطلاع رسانی همگانی در راستای پرهیز از خرید و کشتار غیر مجاز دام و رعایت موازین بهداشتی توسط متولیان امر به صورت گسترده در فضای مجازی و با نصب بنر در معابر و میادین سطح شهرستان صورت گیرد.


در پایان معاون فرمانداری مهریز خواستار همکاری ادارات مرتبط در جهت افزایش آگاهی مردم در این زمینه شد.

لازم به ذکر است کشتارگاه صنعتی معین دام مهریز در روز عید قربان از ساعت ۵ صبح تا ۵ بعداز ظهر فعالیت دارد.

همچنین روز عید قربان در کشتارگاه صنعتی معین دام مهریز، عرضه دام تحت نظارت بهداشتی دامپزشکی همراه با ذبح و حمل رایگان درب منزل ویژه متقاضیان صورت می گیرد.