مشاور حقوقی رئیس جمهور :احمدی نژاد با شجاعت ،صراحت،شفافیت و منطق در تریبون سازمان ملل از کرامت و تعالی انسان گفت.

هويت اصلي نظام ما ، اسلام ، قرآن و ولايت است و دشمنان مي خواهند ار طريق توطئه هاي مختلف نسبت به تضعيف آنها و رسيدن به اهداف خود تلاش نمايند.

در این گردهمایی بزرگ که به مناسبت هفته دفاع مقدس و توسط ناحیه مقاومت بسیج سپاه مهریز برگزار شد مشاور حقوقی رئیس جمهور وجود بزرگانی چون آیت الله سید کاظم یزدی، حاج شیخ عبدالکریم حایری و شهید صدوقی بزرگ را مایه افتخار و مباهات استان یزد دانست و گفت: اینان مظهر بینش، بصیرت و تربیت در حفاظت از بنیان دینی ما از مشروطه تا دوران ستم شاهی رضا خانی بودند.

دکتر الهام 313 شهید شهرستان مهریز را یادآور شهدای مقدس بدر و یاران حضرت قائم در آخرالزمان ذکر نمود و گفت: شهیدان استان یزد به ویژه شهید صدوقی بزرگ بر تارک استان یزد می درخشند وب هترین اسوه و الگو برای مردم هستند.

وی دفاع مقدس را قطعه عظیم تاریخی مردم ایران اسلامی بلکه تاریخ اسلام  ذکر کرد و گفت: درسهای این دوره از نظام اسلامی درسهای بسیار متنوعی از تبعیت از ولایت و رهبری است که این مهم باعث جاودانگی دفاع مقدس شد.

وی با اشاره به  شعار جنگ جنگ تا پیروزی گفت:بنا به فرموده امام راحل جنگ ،جنگ تا رفع فتنه هدف ماست و ما باید این مسیر را تا رفع فتنه ار عالم دنبال کنیم وپیروزی حقیقی آن روزی است که فتنه بکلی از عالم اسلام  برداشته شود.

مشاور حقوقی ریاست جمهوری افزود: امروز هم شعار دفع فتنه و قلع و قمع آن چه در عرصه داخلی و چه در عرصه بین المللی ادامه دارد و ما باید نظام حاکم بر دنیای امروز را که ادعای مدیریت جهانی و ادعای داشتن دغدغه و نگرانی برای جهانیان را دارد بشناسیم.

دکتر الهام افزود: دفاع مقدس با 8 سال پایداری و ایستادگی واقعیت حاکم بر دنیای اسلام را نشان می دهد و ما از وقتی عزت ،کرامت و استقلال خودمان را در پایه این اعتقادات پیدا کردیم جنگ و دشمن نیز پیدا شد که از شروع تا پایان جنگ با وجود قطعنامه های صادره سازمان ملل طوری وانمود کردند که جنگی اتفاق نیفتاده است و پس از هفت سال تازه میگویندریشه یابی کنید.

وی با اشاره به سخنان ریاست جمهوری در مقر سازمان ملل گفت: :رژیمهای حاکم بر جهان حتی حاضر به بررسی جنایت نیستند وهنگام حضور رئیس محترم جمهوری ایران درمقر سازمان ملل سران کشورها تاب شنیدن حقیقت را ندارند لیکن آقای احمدی نژاد با شجاعت ،صراحت،شفافیت و منطق در تریبون سازمان ملل و در عمق خاک دشمن  از صلح وبرابری ،کرامت ، تعالی انسان و انسانیت و از حقیقت عالم اسلام حضرت حجت (عج) می گوید و امروز مرد مقاومت این جبهه مقام معظم رهبری ونائب برحق امام زمان است که انشاءا... در ظل توجهات پروردگار به دست صاحب اصلیش خواهیم رساند.

فرماندار مهریز نیز در این مراسم درگزارشی به معرفی وضعیت ایثارگری این شهرستان در دوران دفاع مقدس  پرداخت .

احمد علی زارعزاده مهریز را با وسعت 7000 کیلومتر دارای 1850 نفر رزمنده ، 820 جانباز ،313 شهید و66 آزاده ذکر کردو گفت : مردم ولایتمدار مهریز در تمام صحنه های انقلاب حضور فعال و مثمر ثمری داشته اند.

وی با بیان تهدیدات فراروی نظام اسلامی تهدید سیاسی را خطرناک تر از همه تهدیدات ذکر کرد و افزود: ایران اسلامی مقتدرتر از هر زمان دیگر آماده مقابله بها انواع تهدید نظامی ،فرهنگی وسیاسی است.

وی خاطرنشان کرد: امت حزب ا... باید رهبر شناسی ،جریان شناسی ،دشمن شناسی و مهمتر از همه خط امام را بشناسند.

در ابتدای این مراسم فرمانده مقاومت بسیج مهریز در سخنانی ضمن خیرمقدم به رزمندگان دلاورهشت سال دفاع مقدس وبا گرامیداشت یاد وخاطره امام و شهداءونثار سلام و صلوات به روح وروان   313 شهید شهرستان،  مخلص ترین،صبورترین ،مقاومت ترین وعزیزترین یاران امام را رزمندگان دانست .

سبزه علی اکبری با بیان اینکه بسیج میقات پابرهنگان ومعراج اندیشه پاک انسانی است افزود :اگر ما بخواهیم در این نظام جمهوری اسلامی حرفی برای گفتن داشته باشیم باید با همان روحیات ، منویات و آرمانهای دفاع مقدس تا سرحد حضور در صحنه باشیم.

وی اعزام نمادین رزمندگان مهریز به جبهه ها را از بهترین برنامه های دفاع مقدس در مهریز ذکر کرد که خاطرات زمانهای اعزام رزمندگان را در مردم زنده کردو از همکاری و مشارکت نردم و ادارت و نهادهای شهرستان در برگزاری باشکوه این مراسم تجلیل کرد.

پخش کلیپ خاطره گویی رزمندگان در محضر رهبر معظم انقلاب، پخش صحنه هایی از اعزام رزمندگان مهریز به جبهه ها، بیان خاطرات یکی از رزمندگان دفاع مقدس از دیگر برنامه های اجراء شده در گردهمایی بزرگ رزمندگان مهریز بود.

در پایان این گردهمایی نیز کتاب شقایق های آسمانی، یادنامه ی 313 شهید خونین بال شهرستان مهریز با حضور دکتر الهام رونمایی شد.
کتاب شقایق های اسمانی با 690 صفحه و تیراژ 2000 جلد توسط یادواره 313 شهید شهرستان جمع آوری و به چاپ رسید.