به گزارش روابط عمومي فرمانداري مهريز :«محمدصادق طهماسبی» در شورای پدافند غیر عامل مهریز، افزود: رسالت اصلی پدافند غیرعامل تلاش برای کاهش تهدیدها و ارتقای سلامت مردم به عنوان سرمایه‌های اجتماعی است .

وی با اشاره به تاکیدهای موکد رهبر معظم انقلاب و نگاه ویژه دولت به حوزه پدافند غیرعامل، بیان کرد: این تاکیدها سبب شده تا برنامه‌های خوبی در سال‌های اخیر در این حوزه اجرایی شود .

طهماسبی تاکید کرد: با توجه به اهمیت پدافند غیرعامل ضرورت دارد كه در این حوزه آموزش و فرهنگ‌سازی مدنظر قرار گیرد و عموم مردم با مفاهیم و اهداف پدافند غیرعامل بیشتر از گذشته آشنا شوند .

دبیر شورای پدافند غیرعامل استان بیان کرد: با توجه به این که امروزه تهدیدهای خصمانه دشمن تغییر یافته و به سمت تهدیدهای سایبری پیش رفته است، لازم است از ظرفیت نخبگان و دانشگاهیان برای ارائه طرح‌ها و برنامه‌های پژوهشی در حوزه پدافند غیرعامل استفاده شود و با قلم تدبیر و دانش به مبارزه با تهدیدات داخلی و خارجی بپردازیم .

وی با اشاره به ظرفیت‌ها و زیرساختهای موجود در شهرستان مهریز و این که این شهرستان در مسیر ترانزیت و حمل و نقل جاده‌ای قرار دارد، افزود: شورای پدافند غیرعامل این شهرستان می‌تواند از قوی‌ترین شوراهای پدافند غیرعامل استان یزد باشد .

طهماسبی با اشاره به وجود کارگروه‌های یازده‌گانه در شورای پدافند غیرعامل، خواستار تعیین اولویت برای فعال سازی کارگروه های انرژی و آب، صنعت، معدن و تجارت، جهاد کشاورزی و راه و شهرسازی در این شهرستان شد .

وی در بخش دیگری از سخنان خود یادآور شد: نخستین مرکز ملی آموزش و مهارت آموزی CBRNE با همکاری دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد در منطقه آزادشهر افتتاح شده و آماده ارائه آموزش‌ به گروه‌های هدف در حوزه‌های شیمیایی، بیولوژیکی، رادیواکتیو، هسته‌ای، پرتویی و بیوتروریسم است.