جلسه شورای فرهنگ عمومی مهریز با محوریت گرامیداشت نهم دی ماه برگزار شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهریز، امام جمعه مهریز در این جلسه به مناسبت فرارسیدن نهم دی‌ماه، سالروز خلق حماسه‌ای دیگر از سوی ملت شریف ایران در پاسداری از حریم ولایت و ارزش‌های میهن اسلامی
گفت : زیبایی صحنه ی نهم دی ماه این بود که مردم بدون امر ولی فقیه، خودجوش از سران فتنه و فتنه گران تبری جستند و جریان فتنه را محکوم کردند.
حجت الاسلام برهان با اشاره به فتنه های زمان امامت مولا علی (ع)  گفت : مردم با حرکت نهم دی ماه خود، جریان جنگ جمل را احیا کردند.
وی نهم دیماه را روز تجدید بیعت با رهبری خواند و گفت: این روز بزرگ در تاریخ انقلاب ثبت می شود و به یادگار می ماند.
امام جمعه مهریز اظهار داشت : مردم با آگاهی و بصیرتی که داشتند به یقین رسیده بودند که جریان فتنه از جریان کفر و استکبار ریشه گرفته و به همین سبب بدون امر رهبر معظم انقلاب این حماسه را خلق کردند.
کیانی مقدم فرماندار مهریز نیز حماسه نهم دي ماه را يك حركت آگاهانه براساس آگاهي از دين مبين اسلام عنوان كرد و بر برنامه ريزي مطلوب براي بزرگداشت اين حماسه بزرگ و تبيين اهداف آن توسط دستگاههاي اجرائي و نهادهاي انقلاب اسلامي تاكيد كرد.
با نظرات اعضای شورای فرهنگ عمومی این شهرستان نیز مصوب شد مراسم راهپیمایی و تجمع مردم مهریز فردا ساعت ده صبح از گلزار شهدای گمنام تا مقابل فرمانداری برگزار شود.