اولین جلسه شورای فرهنگ عمومی سال ۱۴۰۱ شهرستان مهریز برگزار شد.

/ به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان مهریز، اولین جلسه شورای فرهنگ عمومی سال ۱۴۰۱ شهرستان به ریاست امام جمعه مهریز و با حضور فرماندار، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری شهرستان، رییس اداره امور قرانی اداره کل اوقاف یزد و دیگر اعضا در سالن اجتماعات فرمانداری مهریز برگزار شد.
امام جمعه مهریز:
دغدغه های مقام معظم رهبری جامعه عمل پوشانده شود

حجه الاسلام محی الدینی امام جمعه مهریز در اولین جلسه شورای فرهنگ عمومی سال ۱۴۰۱ ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای فتح خرمشهر تصریح کرد: انششااله بتوانیم خرمشهرهایی را که در پیش داریم فتح و ارزشها و دستاورهای شهدا و رزمندگان را حفظ کنیم.

وی افزود:مهریز جز ۱۱شهرستان برتر در کشور شناخته شد که حاصل عملکرد خوب کارگروههای مختلف شهرستان بوده است.
محی الدینی خاطرنشان کرد: تاپایان سال جلسات شورای فرهنگ عمومی منظم با نظر کارشناسی برگزارشود.
وی با اشاره به ایجاد قرارگاه فرهنگی پیرو فرمایشات مقام معظم رهبری تاکید کرد: مسئولان دست به دست هم داده و دغدغه های حضرت آقا به عنوان پدر دلسوز کشور را جامعه عمل بپوشانند.
همچنین وی از مسئولان خواست ایده ها و نظرات پیرو پیشرفت شهرستان در شورای فرهنگ عمومی مطرح و تبادل نظر نمایند.
امام جمعه مهریز خاطرنشان کرد: نهادهای مرتبط بدون موازی کاری، در اوقات فراغت دانش آموزان،دانشجویان و جوانان طرح و برنامه خوبی ارائه دهند.
:وی بر ساماندهی فضای مجازی تاکید کرد و افزود: ارگانهای مرتبط، بداخلاقی ها و ناهنجاری ها را در ابعاد مختلف در فضای مجازی کنترل و مهار کنند و بچه های انقلابی و ارزشی هر چه بیشتر خوراک های فرهنگی در اختیار جامعه قرار دهند.
امام جمعه مهریز در پایان خاطرنشان کرد: همچنین مسئولان در فعال سازی کارگروهها فرهنگی و اجتماعی و ساماندهی امور مساجد همکاری کنند.
فرماندار مهریز در نشست شورای فرهنگ عمومی بر ساماندهی طرح اوقات فراغت تاکید کرد.
محمد دهقان بنادکی، فرماندار مهریز در نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان اظهارکرد: دغدغه های فرهنگی و برنامه های عملیاتی در شورای فرهنگ عمومی مطرح و پیگیری شود.
فرماندار مهریز بر ساماندهی طرح اوقات فراغت تاکید کرد و افزود: تا یک ماه آینده برای ایجاد طرح فراغت مناسب در شهرستان ظرفیت ها شناسایی شود و از طرف دیگر؛ تفکر قرآنی در سطح شهر حاکم و محفل های قرآنی به صورت مستمر برگزار گردد.
همچنین فرماندار مهریز خواستار شد: دوره آموزشی قرآنی با حضور اساتید قرآنی شهرستان برگزار و سپس استعدادیابی شود همچنین به صورت گروهی و تخصصی فعالیت های فرهنگی و ورزشی در سطح شهرستان انجام گیرد.

و در پایان فرماندار مهریز خواستار دیدگاه فرهنگی مسئولان به سمت جمعیت و فرزندآوری شد.