به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهریز : حجت الاسلام عبدالرضا محی الدینی  در نشست شورای اداری مهریز افزود: ایجاد گمرک در این شهرستان در کنار واحد های بزرگ تولیدی و صنعتی یک ضرورت است و نقش مهمی در توسعه شهرستان دارد.
وی ادامه داد: برای استقرار کمرک توسط مسئولان بندر خشک، گام های خوبی در گذشته برداشته شده و انتظار می رود تا تحقق آن با همکاری و پیگیری مسئولان ارشد استان و کشور اقدام های مورد نیاز بعمل آید .
امام جمعه مهریز خاطر نشان کرد: اگر گمرک در مهریز در جوار طرح ملی بندرخشک در این شهرستان مستقر و فعالیت کند قطعا تاثیر راهبردی در طرح های دولت و تسهیل امور مختلف دارد.
محی الدینی افزود: نماینده مردم حوزه انتخابیه در مجلس شورای اسلامی برای پیگیری و استقرار گمرک در این شهرستان بسیار نقش آفرین است که قبلا موارد به ایشان اعلام شده که امیدواریم خیلی جدی اقدام کند.
امام جمعه مهریز به اهمیت اقتصاد مقاومتی و تولید و اشتغال در سالجاری بر اساس توصیه های مقام معظم رهبری به عنوان محور برنامه ریزی ها اشاره کرد و پیگیری مسئولان و صاحبان صنایع را خواستار شد.
محی الدینی به رای بالای نمایندگان مجلس به وزرای پیشنهادی رییس جمهوری در دولت دوازدهم اشاره و آن را تبلور آمادگی و همراهی نمایندگان با دولت در اجرای طرح های مورد نیاز کشور ذکر کرد.
وی تصریح کرد: برای توسعه کشور و رفع بیکاری و ایجاد اشتغال مولد و مفید همه باید دولت را با جدیت و همدلی یاری دهند و روحیه امید را در میان مردم و جوانان کشور بدمند.
در این جلسه فرماندار مهریز گزارشی از فعالیت های مختلف دولت تدبیر و امید در سال های گذشته در این شهرستان ارائه و رمز موفقیت را در سایه همکاری و پیگیری مسئولانه ذکر کرد.
سید محمد رستگاری افزود: برای اجرای سیاست های دولت بخصوص در باب اقتصاد مقاومتی به همکاری تمام بخش ها و مدیران و حضور بخش خصوصی نیاز است.
عملیات ساخت نخستین بندر خشک تعاونی کشور در زمینی به مساحت 700 هکتار از سال 1390 در مهریز آغاز شده و در حال حاضر همه زیرساخت های آن انجام شده است.
بندر خشک پیشگامان یزد با مشارکت و سرمایه گذاری مردم تاکنون 500 میلیارد ریال برای آن هزینه شده 200 میلیارد ریال نیز آماده هزینه کردن است.