کسب مقام نخست در کشت و تولید نهال پسته در کشور


رئيس جهادكشاورزي مهريز در ديدار با فرماندار مهريز گفت : شهرستان مهریز با تولید نهال پسته و برطرف کردن ۲۰ درصد از نیاز کشور به این نهال، مقام اول را در کشور کسب کرده است

به گزارش روابط عمومي فرمانداري مهريز همزمان با روز جهاد كشاورزي ، نشست مشتركي با حضور فرماندار ، معاون سياسي فرمانداري ، رئيس جهاد كشاورزي مهريز و  جمعي از اصحاب رسانه در محل فرمانداري مهريز برگزار شد.

 

فرماندار مهريز در اين نشست ضمن گراميداشت هفته جهاد كشاورزي خاطرنشان کرد: در قدیم کار کردن و نان بازو خوردن فی‌نفسه ارزش تلقی می‌شد اما متأسفانه امروزه این ارزش به ضد ارزش تبدیل‌شده است.

رضا زارع زاده گفت : بسیاری از جوانان تحصیل‌کرده با نپرداختن به کارهای یدی و کشاورزی، تعبیر متفاوتی از کار دارند که باید در این زمینه بافرهنگ سازی جوانان را به سمت اشتغال‌زایی سوق دهیم تا نرخ بیکاری شهرستان به کمتر از ۹ درصد کاهش یابد.

رئیس جهاد کشاورزی شهرستان مهریز نیز خاطرنشان کرد: از برنامه‌هایی که در مجموعه جهاد کشاورزی در اولویت قرار دارد، موضوع بهره‌وری از آب، کشت گیاهان کم آبخواه و توسعه کشت گلخانه‌ای و نشائی است. کشت‌های پیشرفته هیدروپونیک NFT  که در گلخانه بهشت ارنان انجام می‌شود و در این زمینه  و ازلحاظ فناوری، سطح زیر کشت و تولید در خاورمیانه پیشرو هستیم.

جعفری افزود: شهرستان مهریز با تولید نهال پسته و برطرف کردن ۲۰ درصد از نیاز کشور به این نهال، مقام اول را در کشور کسب کرده است. همچنین درزمینه تولید تخم‌مرغ با 12 هزار تن در سال، تولید جوجه شترمرغ با 7 هزار قطعه در سال و پرورش آهو و نگهداری ۱۲۰ رأس آهو، مقام اول استان را کسب کرده است و درزمینه تولید شیر، عسل و گوشت طیور در استان در رتبه دوم قرار دارد.

وی همچنین ادامه داد: سعی کردیم کسب‌وکارهای کشاورزی و دامی را برای ایجاد مهاجرت معکوس به روستاها توسعه دهیم و با حمایت از دامداران و کندو داران، همچنین توسعه گلخانه‌های زیر ۳۰۰ متر و پرورش کرم ابریشم که به‌سادگی می‌توان در منزل انجام داد در جهت اشتغال‌زایی گام برداریم.

 
آدرس کوتاه :