کاهش 30 درصدی برداشت عسل در مهریز

کاهش 30 درصدی برداشت عسل در مهریز


  به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهریز، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مهریز از کاهش 30 درصدی برداشت عسل از کندوهای مهریز خبر داد. محمدحسین حکیمی اظهار داشت: امسال 35 هزار و 200 کیلوگرم عسل از کندوهای شهرستان مهریز برداشت شده است. وی عنوان کرد: این میزان عسل از 7 هزار و 60 کندوی زنبور عسل مدرن در این شهرستان برداشت شده است. حکیمی یادآور شد: 286 بهره‌بردار در زمینه پرورش زنبور عسل در مهریز فعالیت می‌کنند که این میزان عسل برداشت شده حاصل تلاش‌های این تعداد بهره‌بردار است. این مسئول عنوان کرد: این مقدار عسل برداشت شده نسبت به سال گذشته به دلیل تدام خشکسالی شدید مراتع، حدود 30 درصد کاهش یافته است. مدیر جهاد کشاورزی مهریز خاطرنشان کرد: شهرستان مهریز با این میزان تولید رتبه دوم تولید عسل در استان یزد را داراست. وی تشکیل شرکت تعاونی، پرداخت تسهیلات و ارائه خدمات فنی و آموزشی را از اهم خدمات این مدیریت به زنبورداران عنوان کرد. این مسئول از تبدیل بیش از 100 کیلیومتر کانال‌هال های آبیاری سنتی به لوله‌گذاری و کانال‌های بتنی طی سه سال اخیر خبر داد و گفت: برای مقابله با اثرات خشکسالی و بالا بردن راندمان آبیاری طی سال‌های 87 تاکنون از محل اعتبارات استانی، ملی، خشکسالی، فنی و اعتباری و تلفیقی در مجموع مبلغ 12 میلیارد ریال و با استفاده از مشارکت کشاورزان (بین 20 تا 50 درصد) بیش از 100 کیلیومتر از کانال‌های آبیاری (خاکی) سطح شهرستان تبدیل به لوله‌گذاری یا کانال بتنی شده است. حکیمی در پایان اذعان داشت: بیش از 70 درصد کانال‌های آبرسانی شهرستان هنوز سنتی بوده و نیاز به پوشش انهار یا لوله‌گذاری دارد.
کاهش 30 درصدی برداشت عسل در مهریز

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهریز، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مهریز از کاهش 30 درصدی برداشت عسل از کندوهای مهریز خبر داد.
محمدحسین حکیمی اظهار داشت: امسال 35 هزار و 200 کیلوگرم عسل از کندوهای شهرستان مهریز برداشت شده است.
وی عنوان کرد: این میزان عسل از 7 هزار و 60 کندوی زنبور عسل مدرن در این شهرستان برداشت شده است.
حکیمی یادآور شد: 286 بهره‌بردار در زمینه پرورش زنبور عسل در مهریز فعالیت می‌کنند که این میزان عسل برداشت شده حاصل تلاش‌های این تعداد بهره‌بردار است.
این مسئول عنوان کرد: این مقدار عسل برداشت شده نسبت به سال گذشته به دلیل تدام خشکسالی شدید مراتع، حدود 30 درصد کاهش یافته است.
مدیر جهاد کشاورزی مهریز خاطرنشان کرد: شهرستان مهریز با این میزان تولید رتبه دوم تولید عسل در استان یزد را داراست.
وی تشکیل شرکت تعاونی، پرداخت تسهیلات و ارائه خدمات فنی و آموزشی را از اهم خدمات این مدیریت به زنبورداران عنوان کرد.
این مسئول از تبدیل بیش از 100 کیلیومتر کانال‌هال های آبیاری سنتی به لوله‌گذاری و کانال‌های بتنی طی سه سال اخیر خبر داد و گفت: برای مقابله با اثرات خشکسالی و بالا بردن راندمان آبیاری طی سال‌های 87 تاکنون از محل اعتبارات استانی، ملی، خشکسالی، فنی و اعتباری و تلفیقی در مجموع مبلغ 12 میلیارد ریال و با استفاده از مشارکت کشاورزان (بین 20 تا 50 درصد) بیش از 100 کیلیومتر از کانال‌های آبیاری (خاکی) سطح شهرستان تبدیل به لوله‌گذاری یا کانال بتنی شده است.
حکیمی در پایان اذعان داشت: بیش از 70 درصد کانال‌های آبرسانی شهرستان هنوز سنتی بوده و نیاز به پوشش انهار یا لوله‌گذاری دارد.

خبرگزاری فارس: کاهش 30 درصدی برداشت عسل در مهریز

آدرس کوتاه :