پيام فرماندار شهرستان مهریز به مناسبت روز جهانی قدس

شناسه : 4918222

پيام فرماندار شهرستان مهریز به مناسبت روز جهانی قدس
به گزارش روابط عمومي فرمانداري مهريز،متن پيام فرماندار مهريز به مناسبت روزجهاني قدس به شرح ذيل مي باشد.

روزالهی قدس در واقع آیینه تمام نمای روحيه نوع دوستی مسلمانان و سمبل وحدت آنان مي باشد كه در تاريخ ماندگار شده است. اين روز که در واپسين جمعه ماه مبارک رمضان به فرمان تاريخي بنيانگذاركبير جمهوري اسلامي ايران ، "روز جهانی قدس" ناميده شده ، روز جوش و خروش جهان اسلام عليه رژيم غاصب و اشغالگري است كه جز كشتار و تخريب چيز ديگري را به همراه نداشته و در اين سالها با تجاوز به مناطق فلسطيني نشين علی الخصوص غزه که شاهد شهادت تعداد بی شماری از برادران و خواهران دینی و دردناک تر آنکه شاهد ریختن خون کودکان پاکی هستیم که در شهر غزه به دست مزدوران و صهیونیست ها صورت می گیرد. امروز جنایتکاران با افکار شیطانی خود مساجد این شهر را آماج حمله و گلوله قرار می دهند و مردمان آن را به اسارت می کشند و از هر گونه توهینی به مسلمانان دریغ نمی کنند.  و  همچنين انتقام كشي از ملتهاي لبنان و سوريه به خاطر حمايت از مردم فلسطين، اين مسأله را كراراً به همگان ثابت كرده  است كه تهديدي جدي براي بشريت محسوب مي شود.در بيان اهميت اين روز عظيم، همين بس كه حضرت امام خميني(ره) از آن با عنوان روز حيات اسلام ، ياد كرده و فرمودند:"روز قدس روزي است كه بايد سرنوشت ملتهاي مستضعف معلوم شود". رهبر معظم انقلاب اسلامي حضرت آيت الله العظمي خامنه اي(مدظله العالي)   نيز ضمن تاكيد بر گراميداشت اين روز عزيز مي فرمايند: روز قدس، روزي است که دنياي اسلام بايد آنرا گرامي بدارند.توده ­هاي مسلمان نگذارند كه بعضي از دولتهاي خود فروخته در فضاي آرام  و سكوت مصنوعي كه به وجود آورده­اند فلسطين را ذره ذره و لحظه به لحظه ذوب كنند و قضيه را به دست فراموشي بسپارند.

     آنچه مسلم است اينكه؛ حضور یکپارچه مردم روزه دار، به مبارزان غيور فلسطینی در غزه، مجاهدان سرافراز حزب الله هميشه قهرمان لبنان و مردم مقاوم سوريه وعراق ، این امید را می دهد که در مبارزه خود علیه ظالمان ، تنها نیستند و مسلمانان جهان همواره یار و یاور آنان خواهند بود.
بي ترديد قشرهاي مختلف مردم روزه دار و متدين شهرستان مهریز در اين روز همدل و همگام با مردم متدين و هميشه در صحنه كشور، همپاي امت اسلامي و تمام آزاد انديشان جهان و با بهره مندی از منویات مقام معظم رهبری ، با حضور حماسي خود در راهپيمايي روز قدس با مشتهاي گره كرده و فرياد مرگ بر اسرائيل، نفرت و انزجار خود را نسبت به عاملان جنایات علیه مقاومت مردم غزه و روند سازش اعلام كرده و با حضور در ميعادگاههاي عاشقان توحيد براي نابودي صهيونيسم بين الملل و هم پيمانانش و پيروزي اسلام دعا خواهند كرد. امید آنكه این روز جهانى , تمام مسلمانان جهان را در صف واحد قرار داده و آرزوى دیرین امام راحل (ره ) براى رهایى قدس , به زودى عملى گردد.

شايان ذكر است زمان ومسيرهاي راهپيماي روز جمعه مورخ 93/5/3در شهرستان بشرح زيرتعيين گرديد.

مسير شماده يك -ساعت 11صبح از مبدا مسجد صاحب الزمان (ع‍ج)بغداد آباد،خيابان شهيد مطهري به سمت مسجد جامع ولي عصر(عج)

مسير شماره دو-ساعت 11:30ازمبداميدان شهداي معلم مزوير آباد،خ سيد مصطفي خميني به سمت مسجد جامع ولي عصر(عج)

مسيرشماره سه-ساعت11:30از مبدا مسجد براستين ،خيابان جمهوري اسلامي به سمت مسجد جامع ولي عصر(عج)

 


رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.

 

پرتال جامع امام خميني (ره)

پرتال جامع امام خميني (ره)

پايگاه اطلاع رساني مقام معظم رهبري

پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري

پرتال جامع امام خميني (ره)

يزدخبر

حاشيه

پايگاه اطلاع رساني دولت

پرتال وزارت كشور

پرتال استانداريحاشيه