پرونده ثبت جهاني باغ پهلوان پور مهريز در حال پیگری است

پرونده ثبت جهاني باغ پهلوان پور مهريز در حال پیگری است


به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهریز، مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان یزد گفت:  تيرماه سال جاري پرونده ثبت جهاني باغ دولت آباد يزد و باغ پهلوان پور مهريز در صحن علني كميته ميراث جهاني مطرح خواهد شد. بهرام رضائي مدير كل ميراث فرهنگي و گردشگري استان يزد در حاشيه تور خانوادگي پرسنل ميراث فرهنگي و گردشگري استان  كه در باغ پهلوان پور مهريز و به مناسبت روز ميراث فرهنگي و خانواده برگزار شد گفت: 8 ماه پيش نمايندگان يونسكو از دو باغ تاريخي استان، باغ دولت آباد و باغ پهلوان پور كه نامزد ثبت جهاني در فهرست آثار جهاني بودند بازديد و نظر مساعد خود را اعلام كردند. وي خاطر نشان كرد: تيرماه سال  90 پرونده ثبت جهاني اين دو باغ به همراه 7 باغ ديگر در كل كشور در صحن علني كميته ميراث جهاني مطرح و اميد است اين دو اثر تاريخي به عنوان اولين اثر در استان يزد در فهرست ميراث جهاني به ثبت برسد وي افزود:  با ثبت اين دو اثر ارزشمند در فهرست آثار جهاني قطعا پيام ارزشي و معنوي اين آثار تاريخي و تمام بناهاي تاريخي استان يزد به گوش بشر خواهد رسيد وي در ادامه اظهار داشت: با حمايت هاي جهاني قطعا دولت و ما  بهتر مي توانيم در حفظ ارزش هاي كالبدي و معنوي اين باغ ها گام بهتري برداريم و بتوانيم روز به روز شاهد ورود گردشگران خارجي و آثاري كه به ثبت جهاني مي رسند باشيم. گفتني است تاكنون ششهزار و 500 اثر تاريخي و فرهنگي استان يزد شناسايي شده و يكهزار و 500 اثر آن در فهرست آثار ملي به ثبت رسيده است. خانواده هاي پرسنل ميراث فرهنگي و گردشگري استان از نمايشگاه دائمي صنايع دستي و گردشگري مهريز كه در باغ پهلوان پور در معرض ديد عموم قرار گرفته بازديد كردند. حجت الاسلام و السملين احمدي از اساتيد حوزه و دانشگاه در اين نشست به بيان راهكارهايي در خصوص انسجام بيشتر خانواده ها  و رفتارهاي خانوادگي پرداخت.
پرونده ثبت جهاني باغ پهلوان پور مهريز در حال پیگری است

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهریز، مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان یزد گفت:  تيرماه سال جاري پرونده ثبت جهاني باغ دولت آباد يزد و باغ پهلوان پور مهريز در صحن علني كميته ميراث جهاني مطرح خواهد شد.
بهرام رضائي مدير كل ميراث فرهنگي و گردشگري استان يزد در حاشيه تور خانوادگي پرسنل ميراث فرهنگي و گردشگري استان  كه در باغ پهلوان پور مهريز و به مناسبت روز ميراث فرهنگي و خانواده برگزار شد گفت: 8 ماه پيش نمايندگان يونسكو از دو باغ تاريخي استان، باغ دولت آباد و باغ پهلوان پور كه نامزد ثبت جهاني در فهرست آثار جهاني بودند بازديد و نظر مساعد خود را اعلام كردند.
وي خاطر نشان كرد: تيرماه سال  90 پرونده ثبت جهاني اين دو باغ به همراه 7 باغ ديگر در كل كشور در صحن علني كميته ميراث جهاني مطرح و اميد است اين دو اثر تاريخي به عنوان اولين اثر در استان يزد در فهرست ميراث جهاني به ثبت برسد
وي افزود:  با ثبت اين دو اثر ارزشمند در فهرست آثار جهاني قطعا پيام ارزشي و معنوي اين آثار تاريخي و تمام بناهاي تاريخي استان يزد به گوش بشر خواهد رسيد
وي در ادامه اظهار داشت: با حمايت هاي جهاني قطعا دولت و ما  بهتر مي توانيم در حفظ ارزش هاي كالبدي و معنوي اين باغ ها گام بهتري برداريم و بتوانيم روز به روز شاهد ورود گردشگران خارجي و آثاري كه به ثبت جهاني مي رسند باشيم.
گفتني است تاكنون ششهزار و 500 اثر تاريخي و فرهنگي استان يزد شناسايي شده و يكهزار و 500 اثر آن در فهرست آثار ملي به ثبت رسيده است.
خانواده هاي پرسنل ميراث فرهنگي و گردشگري استان از نمايشگاه دائمي صنايع دستي و گردشگري مهريز كه در باغ پهلوان پور در معرض ديد عموم قرار گرفته بازديد كردند.
حجت الاسلام و السملين احمدي از اساتيد حوزه و دانشگاه در اين نشست به بيان راهكارهايي در خصوص انسجام بيشتر خانواده ها  و رفتارهاي خانوادگي پرداخت.

آدرس کوتاه :