همزمان با سالروز رحلت امام (ره)؛ مهریزی‌ها بیش از 6 هزار نان «سوروک» نذری می‌دهند

همزمان با سالروز رحلت امام (ره)؛ مهریزی‌ها بیش از 6 هزار نان «سوروک» نذری می‌دهند


به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهریز، همزمان با سالروز رحلت ملکوتی امام خمینی(ره) و سالروز ولادت خجسته حضرت امیر المؤمنین(ع) و ایام پر فیض و برکت ماه رجب المرجب، با همکاری جمعی از هیئت‌های مذهبی مراسم پخت سوروک در حسینیه باغ بهار مهریز برگزار می‌شود. مسئول هیئت خادم الائمه باغ بهار در این زمینه گفت: برای بزرگداشت مقام و جایگاه بنیانگذار جمهوری اسلامی و نیز ایام خجسته ولادت حضرت علی (ع)، از سوی این هیئت و با همکاری تعدادی از هیئت‌های مذهبی شهرستان مهریز، مراسم پخت سوروک در روز یکشنبه، 14 خردادماه جاری از ساعت 9 صبح در این حسینیه به انجام می‌رسد. با انجام مقدمات به عمل آمده، پیش‌بینی می‌شود بیش از شش هزار نان سنی سوروک پخته و بین مردم توزیع شود. به گزارش فارس، «سوروک» یک نوع نان روغنی است که در استان یزد تهیه می‌شود و بیشتر، آن را در ماه مبارک رجب و در روزهای پنج‌شنبه می‌پزند و به یاد رفتگان خود و برای خیرات اموات و درگذشتگان، برای دوستان و آشنایان می‌برند. این نان در گذشته در شب‌نشینی‌های دوستانه نیز طبخ می‌شد و مورد استفاده قرار می‌گرفت. این نان، بسیار خوشمزه و سالم است و با روغن کنجد سرخ می‌شود.
همزمان با سالروز رحلت امام (ره)؛ مهریزی‌ها بیش از 6 هزار نان «سوروک» نذری می‌دهند

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهریز، همزمان با سالروز رحلت ملکوتی امام خمینی(ره) و سالروز ولادت خجسته حضرت امیر المؤمنین(ع) و ایام پر فیض و برکت ماه رجب المرجب، با همکاری جمعی از هیئت‌های مذهبی مراسم پخت سوروک در حسینیه باغ بهار مهریز برگزار می‌شود.
مسئول هیئت خادم الائمه باغ بهار در این زمینه گفت: برای بزرگداشت مقام و جایگاه بنیانگذار جمهوری اسلامی و نیز ایام خجسته ولادت حضرت علی (ع)، از سوی این هیئت و با همکاری تعدادی از هیئت‌های مذهبی شهرستان مهریز، مراسم پخت سوروک در روز یکشنبه، 14 خردادماه جاری از ساعت 9 صبح در این حسینیه به انجام می‌رسد.
با انجام مقدمات به عمل آمده، پیش‌بینی می‌شود بیش از شش هزار نان سنی سوروک پخته و بین مردم توزیع شود.
به گزارش فارس، «سوروک» یک نوع نان روغنی است که در استان یزد تهیه می‌شود و بیشتر، آن را در ماه مبارک رجب و در روزهای پنج‌شنبه می‌پزند و به یاد رفتگان خود و برای خیرات اموات و درگذشتگان، برای دوستان و آشنایان می‌برند.
این نان در گذشته در شب‌نشینی‌های دوستانه نیز طبخ می‌شد و مورد استفاده قرار می‌گرفت.
این نان، بسیار خوشمزه و سالم است و با روغن کنجد سرخ می‌شود.

آدرس کوتاه :