هفته دولت در مهریز/بهره‌مندی ۱۷ هزار مهریزی از خدمات بیمه روستایی


با اجرای طرح تحول نظام سلامت، ۱۷ هزار نفر از اهالی شهرستان مهریز تحت پوشش بیمه روستایی قرار گرفته‌اند

 به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهریز ؛ دکترمیرجلیلی مدیر شبکه بهداشت درمان با بیان اینکه تعرفه بیمه شدگان روستایی در مهریز 90 درصد کاهش یافت اظهار کرد: با اجرای برنامه پزشک خانواده و بیمه روستایی، از این پس تنها معادل ده درصد از تعرفه دولتی تعیین شده بابت ویزیت پزشک عمومی یا ماما به عنوان فرانشیز از بیماران تحت پوشش بیمه روستایی دریافت می‌شود.

وی افزود: تزریقات و پانسمان نیز شامل این کاهش تعرفه شده و از زمان شروع این طرح بیماران تنها 10 درصد هزینه را پرداخت می‌کنند.

میرجلیلی از خدمات‌رسانی شش مرکز بهداشتی درمانی روستایی، یک مرکز بهداشتی درمانی شهری روستایی خبر داد و تصریح کرد: بیش از 17 هزار بیمه شده در روستاهای مهریز سکونت دارند که از این طرح بهره‌مند می‌شوند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان مهریز عنوان کرد: ویزیت آزاد این مراکز بهداشتی هشتاد هزار ریال و ویزیت بیمه شدگان 24 هزار ریال بوده است که با اجرای طرح تحول نظام سلامت تنها هشت هزار ریال از بیماران تحت پوشش بیمه روستایی دریافت می‌شود.

میرجلیلی با بیان اینکه مهریز رتبه اول استان یزد در انجام زایمان طبیعی را دارد، گفت: در راستای برنامه کاهش سزارین اقداماتی از مدت‌ها قبل در شهرستان مهریز صورت گرفته و به تازگی برنامه‌ریزی‌هایی انجام شده که شاهد کاهش درصد سزارین قبل از زمان‌بندی که وزارت بهداشت مشخص کرده هستیم.

وی ادامه داد: طرح تحول نظام سلامت را یکی از بزرگترین طرح‌های بهداشتی در راستای کاهش هزینه‌های پرداختی توسط بیماران در دوران انقلاب اسلامی عنوان کرد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان مهریز خاطرنشان کرد: در طرح تحول نظام سلامت هنوز خدمات اولیه آغاز شده است و برنامه‌ها به تدریج کامل می‌شود.

وی افزود: با اجرای این طرح تمامی خدمات تشخیصی و درمانی، دارو، تجهیزات و ملزومات مصرفی پزشکی برای بیماران بستری توسط بیمارستان تامین می‌شود و بیماران برای دریافت هیچ خدمتی به خارج از مجموعه فرستاده نمی‌شوند.


 


آدرس کوتاه :